M. Garucko nuotr.

Alaus upių draudimai neužtvenkė

Alaus upių draudimai neužtvenkė

Liaudiškai girdyklomis vadinami alaus barai – galvos skausmas vietos gyventojams, tačiau kai kuriems alaus mėgėjams – antrieji namai. Dar pavasarį už pažeidimus dviem alaus barams Panevėžyje panaikintos licencijos prekiauti alkoholiu, tačiau, vietinių teigimu, ten ir toliau sėkmingai plėtojamas verslas.

Dėl to skundų sulaukusios Savivaldybė ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) patikrino uždarytuosius alaus barus ir paaiškėjo skandalingi faktai. Tikrintojams nuvykus, alus ir linksmybės liejosi laisvai. Du alaus barus valdžiusiai ir bankrotą paskelbusiai įmonei surašyti protokolai, tačiau atrodo, kad baudos ir toliau jos nesustabdė nuo noro rūpintis ištikimais klientais.

Marijonų gatvėje sutiktas Kęstutis guodėsi, kad atėjo sunkios dienos. Anksčiau vos kelių šimtų metrų spinduliu veikė bent trys alaus barai. Dabar, anot vietinio, beliko vienas.

„Jaučiamės nuskriausti, su tais A. Verygos draudimais tuoj nebeturėsime net kur išeiti pasižmonėti. Žmona per dienas tik bamba ir bamba, tai nors čia ramiai galiu su saviškiais pasėdėti, atsipalaiduoti. „Smuklė“ dieną nebedirba, bet vakarais dar užsukam, tik kad dabar jau ir ne kiekvieną vakarą atidaryta, gal atsargos baigėsi“, – kalbėjo Kęstutis.

Netoli garsiosios „Smuklės“ gyvenanti panevėžietė Milda, paklausta, ar alaus baras iš tiesų dar veikia, nustemba sulaukusi tokio klausimo. Jos teigimu, kone kiekvieną vakarą čia renkasi sava publika, skamba garsios kalbos ir keiksmai.

Visą straipsnį skaitykite birželio 7 dienos (penktadienio) „Sekundės“ dienraštyje.

 

Komentarai

 • Ir tokių vyrų kaip Kęstutis. Iš viso reikia kuo greičiau uždaryti tas girdyklas. Visas būtinai! Pro Žaros turgelį praeiti neįmanoma. Snarglynėj priryja tų nuodų ir aplinkui pri—ža, o smarvė net vimdo, ot gražus miesto veidas.Ir ne šiaip sau bausti, o valdžia turėtų rimčiau imtis ,be jokių išlygų ,naikinti pigias aludes. Gal jų lankytojai susipras dirbti nuo ryto, o ne lakti nuo ryto.

  • Atsakyti
 • Alkoholis apribotas,bet ne tai kategorijai.Prisigeria,o paskui mušasi.O ypač šaunu,kai snargynės po daugiabučio langais,visą parą vaikai gali mokytis keiktis,triukšmauti iki 23val.ten įstatymai negalioja.GĖDA kas išduoda leidimus“tokiam smulkiam verslui“

  • Atsakyti
 • Būtina uždrausti stiprų alų, kad Lietuvoje prekiautų iki 5 proc. alumi ir specializuotose parduotuvėse. Tokių snarglynių iš vis turi nelikti. Jeigu parduotuvėje yra apribojimai nusipirkti alkoholiui, tai šiems taškams tas negalioja prekiauja nuo 6-22 val. Tokios reformos nieko gero nedavė, nes kaimo parduotuvėse pagrindinė prekė bambalinis alus. Matyt, valstybei, tas yra naudinga, jeigu nieko nedaro. Nei vienoje Europos valstybėje nėra tokio stipraus alaus ir ant kiekvieno kampo šitų snarglynių. Iškelti jas už miesto, o dabar aplinkui darželiai, mokyklos ir nuo 6 val. ryto girti svirduliuojantys vyrai, nieko neveikiantys. Koks pavyzdys! Kiek šeimų kenčia nuo ankstaus ryto prisigėrusius, neinančiųs į darbą. Baisu! Ir dar to alaus kokybė neaiški, jei po to reikia vemti, viduriuoti ir taip toliau. Jau pusė Lietuvos išvažiavo dėl mažų atlyginimų ,verslininkų egoizmo, kita pusė Lietuvos vyrų nusibaigs nuo to baisaus alaus. Rašau, nes pati turiu vyrą, kuris nuo ryto iki vakaro sėdi toje snarglynėje.

  • Mars vienuolynan. Kodel tamsta galvoji, kad gali nurodinet, kokio stiprumo alu man gert? Tikrai nesu pijokelis, isgeriu bokala karta i savaite ar i dvi, bet tikrai negeriu to 5 laipsniu bizalo. Skaniausias man stiprus alus 7,30 ar panasus.

  • Tave, „miestete“, reikia uždrausti. O dar geriau į kokį gulagą išsiųst. Kad nerodytum „pavyzdžio“ ir ne-pi- stum proto kam ir kokį alų gert. Priedurnė s-u-š-i-k-t-a.
   Ir išvis iš kur tu žinai nuo kokio aludėse alaus triedi, o nuo kokio vemi?

 • Ne nuo tos žmonių kategorijos Veryga pradėjo blaivybės akciją. Štai ,,Upokšnis“ nepabarango, aludėse-snarglynuose alus -t.p. Pigių bambalių parduotuvėse pilna. Nuo ryto dešimtos iki dvidešimtos visi apsirūpina ir meža kur papuola. Guli prie laiptinių, ant šaligatvių, prie parduotuvių, autobusų stotelių, turgelių, mokyklų,vaikų darželių. Puiku. NIEKAM neužkliūna. O ką jau kalbėt, kai namų kiemuose tokias ,,užeigas’ leidžia atidaryti….matyt miesto valdžiai tokie sprendimai duoda naudą. Tik eilinių miesto gyventojų niekas neišklauso. Ir dar ,,paverčia didžiausiai alkoholikais ir tautos gėda“, o tikrieji valkatos bujoja.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų