Akcija subūrė kilniam tikslui

Akcija subūrė kilniam tikslui

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka, kasmet aktyviai dalyvaujanti Lietuvoje organizuojamoje socialinėje gerumo akcijoje „Spalvotas pavasaris“, skirtoje onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, kovo–balandžio mėnesiais kvietė miesto gyventojus drauge kurti kepuraites mažiesiems ligoniukams.

Šiemet sulaukta kaip niekad didelio panevėžiečių susidomėjimo akcija, kuri neabejotinai reikalinga ir svarbi – kepuraitės pridengia dėl chemoterapijos nuplikusių ligoniukų galveles ir neleidžia jiems išsiskirti iš bendraamžių.

Savo laisvalaikio nepagailėjo ir į kvietimą atsiliepė įvairių įstaigų atstovai. Siuntos kepuryčių atkeliavo iš miesto ugdymo įstaigų – Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos, „Saulėtekio“ progimnazijos, Pradinės mokyklos, lopšelių-darželių „Papartis“, „Vyturėlis“, „Rūta“, „Diemedis“. Prisijungė ir Panevėžio pataisos namų bei Panevėžio apygardos probacijos tarnybos moterų bendruomenė.

Panevėžio regos centras „Linelis“ atnešė didžiulę šventiškai supakuotą dėžę su krūva be galo dailių kepurėlių, skarelių, kojinyčių. Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius padovanojo įvairiaspalvių švelnios vilnos, medvilninių siūlų. Šiaurinėje bibliotekoje veikiančio rankdarbių klubo „Laumė“ narės taip pat neliko nuošalyje – numezgė mažiesiems keletą galvos apdangalų.

Aktyviai dalyvavo ir pavieniai miesto ir net užsienio gyventojai: kepurėlių siuntą gavome iš Norvegijoje gyvenančios Emilijos Vurc. Ne pirmus metus prie akcijos prisidėjo G. Tabokienė ir M. Morėnienė. Skaitytojas V. Vitkauskas paaukojo medvilninių siūlų.

Per beveik du akcijos mėnesius panevėžiečiai numezgė, nunėrė ar pasiuvo net 289 vienspalves bei margas, medvilnines, linines, švelnios vilnos kepurėles, skareles ar beretes. Numegzta 21 pora kojinyčių, 1 šalikėlis bei suknelė. Taip pat paaukoti ir 77 ritinėliai siūlų, 3 pliušiniai meškučiai, 4 nerti angeliukai, 2 poros šlepečių, 2 segės. Suskaičiavome, kad visi kartu sunešėme daugiau nei 400 vienetų lauktuvių.

Kiekvienas rankdarbis stebino kruopštumu, mielomis puošybos detalėmis: gėlytėmis, kaspinėliais, juostelėmis, kutais, raukiniais, aplikacijomis. Geradarių sunešti rankdarbiai buvo ne tik madingi, kokybiški ir originalūs, bet, svarbiausia, vienetiniai ir sukurti su meile.

Panevėžio gyventojai prie rankdarbių ligoniukams nepatingėjo pridėti ir daugiau nei 100 žaismingų atvirukų, kuriuose sugulė patys nuoširdžiausi palinkėjimai bei padrąsinimo žodžiai: „kad būtumėt stiprūs ir linksmi“, „daug mažų gyvenimo stebuklų kasdien“, „tikėk ir išsipildys tavo svajonės“, „kai užaugsi –jau būsi sveikas“ ir kt.

Už dalyvavimą, atjautą, dvasios šilumą ir palaikymą mažųjų ligoniukų ir jų artimųjų vardu nuoširdžiai dėkojame visiems, nelikusiems nuošalyje. Tikimės, jog panevėžiečių sukurti rankdarbiai kartu su linkėjimais suteiks stiprybės, leis pajusti palaikymą sergantiems vaikams.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų