G. Kartano nuotr.

Aiškėja Kniaudiškių parko vizija

Aiškėja Kniaudiškių parko vizija

Panevėžio miesto savivaldybė su UAB „Panprojektas“ miesto bendruomenei pristatė būsimojo Kniaudiškių parko viziją. Parkui kurti numatyta 7,7 ha teritorija tarp Molainių, Žygeivių ir V. Alanto gatvių. Ši žalioji zona bus pritaikyta poilsio ir rekreacijos reikmėms.

2019 m. panevėžiečiai viešojo susirinkimo metu nusprendė, kad Kniaudiškių parkas galėtų įprasminti puikiai visiems žinomą pasaką „Eglė – žalčių karalienė“. UAB „Panprojektas“ pateikė sprendimus, kaip ši tema galėtų atsispindėti vizualiai, pasitelkiant parko želdinius bei infrastruktūrą.

Preliminariais duomenimis, Kniaudiškių parko įrengimas kainuos apie 1,6 mln. Eur. Ranga vyks 3 etapais. Pirmuoju planuojami pagrindiniai darbai, kad miesto bendruomenė jau galėtų naudotis nauja poilsio ir rekreacine zona. Tam Savivaldybė panaudos daugiau kaip 525 tūkst. Eur gautų ES investicijų.

I etapu bus atliekami parengiamieji darbai, įrengiama mažoji architektūra, formuojamas kraštovaizdis, įrengiamas medinis takas, amfiteatras, žaliasis tunelis, akmenų takas, dalis lauko apšvietimo ir elektros tinklų.

II etapu – pėsčiųjų ir dviračių takas, dviračių salelės, likusi mažoji architektūra ir elektros tinklai. III etapu – automobilių aikštelė, inžineriniai tinklai, pontoninis lieptas su laužaviete, WC pastatas.

Kniaudiškių parkas bus kuriamas išnaudojant jau suformuotas kalveles, sutvarkant aplinką ir papildant ją medžiais, krūmais ir pievų augalais – numatyta pasodinti apie 140 naujų medžių ir krūmų. Pievose žydės aguonos, kraujalakės, gaisrenos, eraičinai, šalavijai, vingiorykštės, mėtos, čiobreliai, raudonėliai, vilkdalgiai, purienos ir kt.

Suprojektuoti įėjimai į parką, automobilių stovėjimo aikštelė, lankytojų informacijos ir edukacijos centras, pėsčiųjų ir dviračių takai, žaliasis tunelis, lauko amfiteatras, estrada pasirodymams, renginiams, pontoninė aikštelė su laužaviete, vabzdžių „viešbutis“, mažosios architektūros elementų (suoliukų, šiukšliadėžių, dviračių stovų), WC pastatas, bus įrengtas apšvietimas, išvalyta užpelkėjusi kūdra ir kt. Naujoji rekreacinė erdvė bus pritaikyta neįgaliesiems.

Komentarai

  • Neužmiršti prisodinti hibridinių brangių mefelių

    • Atsakyti
  • Negali zoles nusienat tarp Alantos ir Molainiu gatviu.o pasisove parka irengt.Zinoma.is sienavimo nelabai ka i kisene isidesi.Zole kaip dziunglese

    • Atsakyti
  • nu kad ten neprižiūrima apžėlusi pelkė, pieva, kone kasmet dega sausa žolė,reikalinga sutvarkyt šitą vietą, bet daug reiks įdėt darbelio ir pinigo, kad padaryt parką

  • gal bus kur pavesyje prisesti.Tik labai prasome nepagailekit suoliuku,geriau dvivieciu ir tokiu, kad jaunimas nenumindytu kojomis,kaip naujajame parke.Ir dar,kam tie akmeniniai takai,geriau lygus ir maziems ir seniems.Sekmes ir aciu uz pastangas.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų