Savivaldybė motyvuoja aikštelę prie Konsultacijų poliklinikos apmokestinanti bandydama aikštelėje įvesti tvarką. P. Židonio nuotr.

Aikštelės laisvinamos jas apmokestinant

Aikštelės laisvinamos jas apmokestinant

 

Nuo Naujųjų Panevėžyje dar padaugės apmokestinamų automobilių stovėjimo aikštelių. Savivaldybė motyvuoja taip bandanti spręsti opią problemą, kai automobiliai aikštelėse paliekami ilgam ir atvažiuojantiesiems nebelieka vietų. Ateityje greičiausiai bus imamasi ir dar kitokių sprendimų – apmokestinti zonomis.

Nuo sausio darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos pasistačiusieji automobilį prie Konsultacijų poliklinikos A. Jakšto gatvėje turės nepamiršti už tai susimokėti. Priešais polikliniką apmokestinta maždaug 17 vietų. Rinkliava už stovėjimą bus renkama ir ties Aukštaičių gatvės 4 pastatų kompleksu, kur yra įsikūrusios daug įvairių įstaigų ir parduotuvių. Čia taip pat bus apmokestinta apie 17 vietų.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Inos Urbonavičienės teigimu, dabar prie Konsultacijų poliklinikos automobiliai sustatomi chaotiškai, net sunku pro juos praeiti.

„Pasižiūrėjome vietoje: automobiliais vos ne visas praėjimas užstatytas. Atvažiavusiam prie gydymo įstaigos, ypač neįgaliajam ar mamai su vaiku, beveik net nebeužtenka vietos išlipti, jau nekalbant, kur pasistatyti automobilį“, – kalbėjo I. Urbonavičienė.

Anot jos, tokią netvarką bandoma suvaldyti apmokestinus tik dalį automobilių stovėjimo vietų, esančių arčiausiai poliklinikos. Didžioji dalis liks nemokamos. Jeigu žmogus ras nemokamą vietą, pasistatys ten, neradęs – turės susimokėti.

Be to, pasak specialistės, gyventojai turi ir kitas alternatyvas – važiuoti viešuoju transportu, taksi ar eiti pėsčiomis.

„Poreikis apmokestinti atsiranda tada, kai nuvažiuoji į vietą ir matai, kad ten chaosas“, – sako I. Urbonavičienė.

Padaugėjo laisvų vietų

Specialistė sutinka, kad paskelbus, jog vietos bus apmokestintos dėl nevaldomo proceso gatvėje, paprastai kyla vairuotojų nepasitenkinimas. Visgi, anot jos, tokiu būdu sprendžiama gatvių pralaidumo, atvykstančiųjų į darbą transporto priemonių statymo problemos. Pats mokestis, specialistės teigimu, Panevėžyje kol kas irgi nėra didelis – 30 centų už valandą.

Pasak I. Urbonavičienės, stovėjimo vietų apmokestinimas prie didelius lankytojų srautus sutraukiančių įstaigų jau davė rezultatą. Apmokestinus dalį vietų prie miesto poliklinikos dabar jos aikštelėje beveik visada galima rasti laisvų vietų.

Spėjama, kad iki mokesčio įvedimo šioje aikštelėje prie gydymo įstaigos anksčiau automobilius palikdavo ir aplinkinių daugiabučių gyventojai. Dabar panašios tendencijos stebimos ir prie Aukštaičių gatvės 4-uoju numeriu pažymėto pastatų komplekso, panevėžiečiams žinomo „Stumbro“ vardu.

Išaugo susidomėjimas nuolatiniais

Šiais metais Savivaldybė apmokestino ir visas stovėjimo vietas aplink autobusų stotį. Pasak I. Urbonavičienės, po tokio sprendimo gerokai padaugėjo besidominčiųjų, kaip išsipirkti nuolatinius bilietus. Toks vienam automobiliui stovėti visose mokamose miesto stovėjimo vietose metams kainuoja 203 eurus, mėnesiui – apie 17 eurų.

Važiuojant miesto transportu darbo dienomis, nuolatinis autobuso bilietas mėnesiui kainuoja beveik 20 eurų.

„Aišku, žmonės sakys, kad kainuoja ir degalai, automobilio eksploatacija, bet kiekvienas mokame už komfortą“, – pabrėžė Savivaldybės darbuotoja.

Zonos visų problemų neišspręs

Nuo sausio 1-osios apmokestinusi dvi stovėjimo aikšteles, bent iki pavasario daugiau tokių naujienų Savivaldybė nežada. Visgi ateityje mokamų vietų Panevėžyje gali dar padaugėti.

„Daugiau nei pusmetį kalbama apie mokamų stovėjimo vietų zonų įvedimą ir tam rengiamasi“, – tokios tikimybės neatmeta I. Urbonavičienė.

Jei toks sprendimas būtų priimtas, tai būtų nedidelė paguoda atvykėlių automobiliais užkimštų daugiabučių kiemų gyventojams.

„Žmonės dažnai galvoja, kad įves mokamą zoną ir apsaugos daugiabučio kiemą nuo automobilių invazijos ir dieną, ir naktį. Taip nebus. Namas bus apsaugotas tik tiek, kad jo kieme kiti automobilių nebestatys nemokamai“, – teigė I. Urbonavičienė.

Susimokėjus už stovėjimą nurodytoje zonoje, statyti būtų galima ir į ją patenkančių daugiabučių kiemuose.

 

Skaičiai

Viena valanda mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje Panevėžyje kainuoja 30 centų.

Nuolatinis bilietas vienam automobiliui stovėti visose mokamose vietose mėnesiui kainuoja – 23 eurus, pusmečiui – 110 eurų, metams – 203 eurus.

Įmonei rezervuoti vieną stovėjimo vietą kainuoja 29 eurus mėnesiui.

Per dešimt šių metų mėnesių pajamos už automobilių stovėjimą išaugo 12 procentų, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

Itin išpopuliarėjo atsiskaitymas už automobilių stovėjimą trumposiomis žinutėmis. Tokiu būdu šįmet atsiskaitė net 43 proc. vairuotojų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Komentarai

 • Jakšto gatvė tvarkoma, o aikštelė prie poliklinikos? Ar tik mokestį imsit?
  Ir sudarykit sutartį dėl atsiskaitymo su programėle. Miestas, einantis į robotiką, IT, aukšąsias technologijas, blyn, o atsiskaitom grynaisiais arba renkam žinutę ir mokam ne už realiai stovėtą laiką.

 • O tai UniPark programele neleidzia ? Ju puslapyje yra irasyta kad galima susimoketi per programele. https://unipark.lt/lt/parkavimas/panevezys-32?v=4

 • Būtų gerai, kad nepamirštumėte prie konsultacijų poliklinikos bent vieną suolelį pastatyti. Atvažiavus su garbaus amžiaus žmogumi į polikliniką, neradus laisvos vietos arti jos, palieki senjorą ties poliklinikos turėklu ir skubi kažkur toliau pastatyti automobilį – nežinai, ar senjorui viskas bus gerai, kol atbėgsi…Labai reikia suoliukų.

  • 10 minučių galima stovėti mokamoje stovėjimo vietoje be užmokesčio. Per 10 min galima senolį palydėti į poliklinikos fojė ir pasodinti ant patogaus suoliuko medikų akiratyje. Šilta ir saugu.

   • Dėkui už patarimą!

   • per tas 10 minuciu gausi bauda ir daugiau nebenoresi stovieti nesumokejus .PABANDYK JEIGU NETIKI.

   • Per 10 minuciu tiesiog nesi baudziamas ir gali susimoketi. Kontrolieriai tiesiog atvaziave suzymi masinas kurios nera susimokejusios. Palaukai 10 minuciu ir baudzia. Bet jei papulsi i ta tarpa kai tave pazymes ir isvaziuosi, tada busi automatiskai baudziamas.

 • o kada daugiabuciu kiemus zadat apmokestinti

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų