Abiturientų egzaminų rezultatai – tik ledkalnio viršūnė

Abiturientų egzaminų rezultatai – tik ledkalnio viršūnė

Paaiškėjus, kad 35 proc. abiturientų neišlaikė valstybinio matematikos egzamino, prasidėjo kaltųjų paieškos. Tačiau nutylima, kad dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) rezultatai – dar tragiškesni.

Panevėžyje per tokį patikrinimą tik kas penktas dešimtokas iš matematikos gavo daugiau nei šešetą dešimtbalėje sistemoje – rezultatai prastesni nei šalies vidurkis.

Tokia statistika suglumino ir pačius pedagogus, ir miesto švietimo strategus. Sužinojus rezultatus, pulta ieškoti sprendimų, ką daryti, kad matematika moksleiviams netaptų per kietu riešutu.

Kaip teigė Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė, šiųmečiai miesto dešimtokai lietuvių kalbos ir literatūros patikrinimo kartelę peršoko nesunkiai – pagrindinį ir aukštesnįjį lygmenį pasiekė 69,1 proc. moksleivių. Lietuvos rodiklis – 67,6 proc.

Pagrindinis lygis laikomas tada, kai moksleivio rezultatai siekia 6–8, o aukštesnysis – 9–10 balų.

„Galima pasidžiaugti tuo, kad Panevėžio dešimtokų lietuvių kalbos ir literatūros rezultatai viršijo šalies vidurkį. Beveik 70 proc. moksleivių gavo pagrindinį ar aukštesnį lygį siekiančius įvertinimus“, – sakė S. Sėrikovienė.

Tačiau pamačius matematikos patikrinimo rezultatus, ištiko lengvas šokas: pagrindinį ir aukštesnįjį lygmenį pasiekė vos 21,3 proc. Panevėžio dešimtokų. Tai net mažiau nei šalies vidurkis – 24,5 proc.

Visą straipsnį skaitykite liepos 29 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų