Abiturientams – pirmas rimtas išbandymas

Abiturientams – pirmas rimtas išbandymas

Pirmąją vasaros dieną abiturientų laukia pirmasis rimtas išbandymas.

Jau 9 val. visos šalies abiturientai palinks prie privalomo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino užduočių.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikys 17504 kandidatai 175 centruose, mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą – 9208 kandidatai 190 centrų.

Panevėžyje egzaminą laiko 1090, Panevėžio rajone – 145 abiturientai.

Kaip ir ankstesniais metais, mokiniai turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių – dviejų samprotavimo ir dviejų literatūrinių – temų.

Per egzaminą prie kiekvienos temos bus pateikti du autoriai, tačiau jie bus rekomenduojami. Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi lieka, tačiau mokiniai jį galės rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų šio dalyko bendrojoje programoje nurodytų privalomų autorių, kurie pateikiami ir užduoties sąsiuvinyje (besimokantiems bendruoju kursiu jų yra 26, išplėstiniu – 36).

Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą kandidatai galės naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo. Tačiau naudotis kompiuteriu nėra būtina.

Iš viso per šį brandos egzaminą kompiuteriu galima naudotis 20 minučių (šį laiką išnaudojant vienu prisėdimu arba du kartus po 10 minučių), o iki egzamino pabaigos likus pusantros valandos, kompiuteriu galima naudotis tik 10 min., jei laukia kiti mokiniai.

Vienu kompiuteriu naudosis ne daugiau kaip penki kandidatai.

Lietuvoje norintieji gauti brandos atestatą turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą.

Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus.

Kitas artimiausias brandos egzaminas laukia birželio 3-iąją. Tądien abiturientai laikys pasirenkamąjį biologijos egzaminą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų