Abiturientai atsisveikina su mokykla

Abiturientai atsisveikina su mokykla

Saulėtas ketvirtadienis giliai atmintyje įstrigs daugumai Panevėžio abiturientų. Gimnazijose nuaidėjo Paskutinis skambutis.

Į gyvenimą – raudonu kilimu

Anksčiausiai į šventę rinkosi Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokiniai. Gimnazistai nekantriai trypčiojo šalia vartų į vidinį mokyklos kiemą, kuriame jau laukė nemažas smalsuolių būrys. Skambant garsiai muzikai, viena po kitos į gimnazijos teritoriją raudonu kilimu žengė abiturientų klasės. Šiemet keturias klases išleidžiančiai gimnazijai abiturientai dovanojo palikimo piešinius: linkėjimus, įamžintus baltuose molbertų lapuose.

Abiturientas Gytis neslėpė džiaugsmo baigus paskutinę gimnazijos klasę. Seniūnu buvęs moksleivis dar nežino, kur, pasibaigus egzaminų sesijai, nuves likimas. Gimnazistas svarstė, jog pirmiausia norėtų pertraukos – pakeliauti po užsienio šalis, aiškiai susidėlioti mintis ir tik tuomet tęsti aukštuosius mokslus.

Gytis ateitį mato ne svetur, bet Lietuvoje. Čia planuojantis pasinerti į automobilių mechanikos mokslus ir taip įgyvendinti savo ilgametes svajones.

Pasitempęs, tamsiai mėlynu švarku pasidabinęs vaikinas atviravo, jog šventinei aprangai jam teko kaip reikiant paploninti piniginę. Vaikinui tai kainavo 160 eurų, o papildomai teko įsigyti diržą, varlytę.

Brandos šventė

5-osios gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė šventinį rytą pasitikusi džiugios ir pakylėtos nuotaikos.

„Dar viena jaunimo karta pasiekė gražų slenkstį. Tai yra nuostabi jaunystės, brandos šventė“, – sakė jau trečiąją abiturientų laidą išlydinti gimnazijos vadovė.

Pasak jos, kiekviena gimnazistų laida yra savotiška, unikali, o pedagogams įsimenanti dėl savo akademinių pasiekimų.

D. Dapšauskienė įsitikinusi: ketveri metai gimnazijoje atneša iš tiesų gražių rezultatų.

„Išugdėme tikrai brandžius, stiprius, daug gebančius jaunus žmones“, – mano direktorė.

Ji nė neslepia, jog tokia diena dažnai būna pažymėta ašaromis. Laimei, jos ne liūdesio, o džiaugsmo, jog visa laida laiko brandos egzaminus ir baigia vidurinę ugdymo programą.

Didinga abiturientų kolona nuo 5-osios gimnazijos šiandien traukė Panevėžio muzikinio teatro link. Čia dar prieš pasirodant abiturientams lūkuriavo gėlių puokštėmis nešini artimieji. Netrukus būgnų garsai atlydėjo gimnazijos vadovus, šalia žygiavo ir Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, o už jų – saulės spinduliuose skęstantys moksleiviai.

Vis tik įšilęs oras darė savo. Ne viena puošni gimnazistė drąsiai nusiavė aukštakulnius batelius, o nuvargusias kojas atgaivino mineralinio vandens purslais.

Sušoko paskutinį šokį

Paskutinį kartą mokyklinis skambutis ketvirtadienį nuaidėjo ir Juozo Miltinio gimnazijos abiturientams. Nuo gimnazijos Ramygalos gatve žygiavusias klases miesto aikštėje suskubo pasveikinti ir meras R. Račkauskas, nulydėjęs spalvingą minią tolyn. 174 paskutiniųjų klasių moksleiviai tradiciškai susirinko į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą.

Sausakimšoje didžiojoje salėje vos tilpo šventės kaltininkai ir juos pasveikinti panorę artimieji, draugai.

Išskirtinei progai parengtas specialus spektaklis. Jo metu pasirodė jaunesniųjų klasių mokiniai, ekrane mokytojai siuntė dabar jau buvusiems mokiniams linkėjimus ir sveikinimus, skambėjo dainos, pritariant gitarai. Šventės akcentu tapo abiturientų klasių prisistatymai šokio ritmu. Mokiniai sukosi tiek lyriškos, tiek audringos muzikos fone. Pasirodymus lydėjo audringi plojimai ir pasigėrėjimo šūksniai.

Ryt, penktadienį, paskutinį kartą skambutis nuaidės ir Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientams.

Laukia egzaminai

Nuskambėjus Paskutiniam skambučiui, moksleiviams pagrindinė brandos egzaminų sesija mokyklose dar truks iki birželio 22 dienos. Tądien jie laikys paskutinį – chemijos valstybinį brandos egzaminą.

Norint gauti brandos atestatą, šiemet reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą.

Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas vyks birželio 2-ąją, šeštadienį.

Panevėžio gimnazijų suolus šiemet palieka 899 abiturientai (pernai buvo 954): J. Balčikonio – 178, 5-oji – 175, J. Miltinio – 174, V. Žemkalnio – 111, „Minties“ – 100, K. Paltaroko – 98, V. Mikalausko menų – 39, R. Sargūno sporto – 24.

Dar 349 abiturientai baigia profesines, suaugusiųjų ir jaunimo įstaigas: Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą – 74, Profesinio rengimo centrą – 193, M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklą – 82.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų