P. Žodonio nuotr.

Abejoja, kad visuotinis NT mokestis susilauks palaikymo Seime

Abejoja, kad visuotinis NT mokestis susilauks palaikymo Seime

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas abejoja, kad pristatytas Finansų ministerijos siūlymas dėl visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įvedimo, jo nepatobulinus, galėtų susilaukti pakankamo parlamentarų palaikymo.

„Yra daug taisytinų elementų. Todėl toks, koks jis buvo pateiktas, tai vargu ar sulauktų didelio palaikymo Seime“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė M. Majauskas.

Pasak konservatoriaus, dabartiniame ministerijos siūlyme taisytinų vietų yra apstu.

„Toks, koks dabar pateiktas Finansų ministerijos… matyt, labai sudėtingai. Nes yra daug elementų, kurie verčia gilintis. Dėl masiškumo, dėl prabangos, senjorų apsaugos, nuomojamam būstui taikomo progresyvaus apmokestinimo“, – pabrėžė jis.

Todėl, parlamentaro vertinimu, iniciatyvą dėl nekilnojamojo turto mokesčio ministerija veikiausiai dar tobulins, o jis į Seimą atkeliautų tik sulaukus Ministrų Kabineto teikimo.

„Matyt, Finansų ministerija sugrįš su patobulintu projektu ir jį teiks Vyriausybei. Tuomet – Vyriausybės apsisprendimas. Ir jeigu Vyriausybė ryšis, Biudžeto ir finansų komitetas atsakingai svarstys Vyriausybės pateiktą projektą“, – mano M. Majauskas.

ELTA primena, kad nekilnojamojo turto mokestis už pagrindinį gyvenamąjį būstą, pagal Finansų ministerijos siūlymą, būtų siejamas su deklaruota gyvenamąja vieta ir apmokestinamas progresyviais tarifais, atsižvelgiant į būsto mokestinę vertę, nustatytą masinio vertinimo būdu.

Už savivaldybės nekilnojamojo turto vertės medianos neviršijančią dalį būtų mokamas 0,03 proc. tarifas, nuo vienos iki dviejų medianų – 0,06 proc., o daugiau kaip dvi medianos – 0,1 proc. Vidutinis mokesčio dydis pagal šiuo metu nustatytą turto vertę siektų 13,5 euro per metus.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymi, kad lėšos iš mokesčio surinkimo priklausys nuo savivaldybių pasirinktų tarifų. Tikimasi, kad savivaldybėms pritaikius minimalų tarifą už antrą ir paskesnį būstą, bendras mokesčių surinkimas siektų maždaug 25 mln. eurų, o taikant maksimalius tarifus – maždaug 100 mln. eurų.

Trečiadienį ministerijos siūlymą dėl visuotinio NT mokesčio sukritikavo ir koalicijos partneriai. Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas tikina nepritariantis modeliui bei pasirinktam laikui, kuomet jis buvo pateiktas. Jis skeptiškai vertina ir tai, kad Finansų ministerija pristato vieną siūlymą, o ne visą mokestinę reformą iš karto.

Komentarai

  • pagal seimo protu logika tai mes gerai gyvenam, infliacijos nera, algos pas visus milijonines, kuras po pigiam, maistas nebrangsta, tur but pats metas nauju mokesciu tautai uzkrauti, uz turta, uz senus auto, uz tai kad pas gydytojus vaiksto, o gal realybe kiek kitokia , tik va ar seimunai ta zino tai labai abejoju)))))

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų