AB „Panevėžio specialus autotransportas“ prisidėjo prie Nevėžio upės dugno švarinimo akcijos

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ prisidėjo prie Nevėžio upės dugno švarinimo akcijos

Kasmet gegužės pabaigoje vyksta  „River Clean-Up“ upių švarinimo akcija, kurios metu yra valomos upių pakrantės ir vagos. Birželio 7 dienos pavakarę, minint Tarptautinę aplinkos apsaugos dieną, panevėžiečiai savanoriškai rinkosi į talką su tikslu švarinti Nevėžio upės dugną. Jungtis prie šios akcijos buvo kviečiami visi panevėžiečiai mylintys gamtą.

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Nevėžio upės dugno švarinimo akcijos metu, atliekas rinko ir iš 750 m. ruožo traukė 19 savanorių. Buvo ištraukta apie 160 įvairių lengvųjų automobilių ir sunkiosios technikos padangų. Įvertinus padangų būklę panašu, kad Nevėžio upės dugne jos galėjo gulėti per 30 metų.

Akcijos savanorius stebino tai, kad iš upės dugno jie traukė ne tik nuo nepriklausomybės laikų gulinčias padangas, bet ir televizorius, vaikiškus vežimėlius, butelius, metalines dėžes ir kitus panašius daiktus. Savanorių teigimu,  upės dugne vis tik galėjo dar likti padangų, nes gana sudėtinga jas pastebėti dumbliname  vandenyje.

Prie Nevėžio upės dugno švarinimo akcijos prisidėjo ir AB „Panevėžio specialus autotransportas“ darbuotojai. Prisidėdama bendrovė į sutartą vietą pristatė didelių gabaritų atliekoms skirtą atliekų surinkimo konteinerį ir nusprendė visas iš upės dugno surinktas atliekas (padangas, televizorius ir kitus radinius) išvežti, tinkamai išrūšiuoti ir  utilizuoti.

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ gyventojams nori priminti, kad panaudotos ir naudojimui netinkamos padangos nesuyra daugiau nei per šimtą metų, todėl raginame tokiomis atliekomis atsikratyti tinkamai ir neteršti gamtos. Netinkamose vietose paliktos padangos ne tik vizualiai teršia aplinką, bet ir kenkia gamtai. Tinkamai išrūšiuotos ir perdirbtos padangos gali teikti naudą – iš perdirbtų padangų gaminama garso izoliacija, kilimėliai, specialios dangos sporto ar vaikų žaidimų aikštelėms bei kiti naudingi daiktai.

Atiduoti senas padangas nemokamai galima perkant naujas arba jas keičiant autoservise. Taip pat iki 5 vienetų per metus nemokamai priima ir didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, esančios adresais Savitiškio g. 8, Panevėžys ir Senamiesčio g. 114B, Panevėžys. Aikštelių darbo laikas: pirmadieniais–šeštadieniais nuo 9.30 iki 18.30 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 13.30 val., sekmadieniais ir šventinėmis dienomis aikštelės nedirba.

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

AB „Panevėžio specialus autotransportas“,  Panevėžio miesto savivaldybės inf. ir nuotr.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų