A. Lukašenka reikalauja Baltarusijos vaidmens derybose dėl Ukrainos karo

A. Lukašenka reikalauja Baltarusijos vaidmens derybose dėl Ukrainos karo

Pagrindinės Rusijos sąjungininkės Baltarusijos prezidentas ketvirtadienį paragino įtraukti Minską į taikos derybas, kuriomis siekiama užbaigti karą Ukrainoje. Jis pavartojo Maskvos uždraustą terminą.

Rusija vadina karą Ukrainoje „specialia karine operacija“ ir primygtinai reikalauja, kad visuomenė ir žiniasklaida vartotų šį terminą, o tokie žodžiai kaip „karas“ ar „invazija“ gali užtraukti dideles bausmes. Tačiau Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį per susitikimą su saugumo pareigūnais ne kartą pasirinko vartoti žodį „karas“. Jis skundėsi, kad Minskas nedalyvauja Kyjivo ir Maskvos delegacijų taikos derybose, vykusiose Baltarusijoje ir Stambule.

„Dirbame atsižvelgdami į tai, kad šis karas vyksta už tvoros prie pat mūsų šalies ir jis labai rimtai veikia padėtį mūsų šalyje“, – sakė A. Lukašenka. „Todėl neturėtų būti jokių atskirų susitarimų už Baltarusijos nugaros“. „Jeigu jūs – pirmiausia Vakarų šalys – mus į tai įvėlėte, tuomet Baltarusijos pozicija, žinoma, turėtų būti išgirsta derybose“.

Baltarusija leido Rusijos kariuomenei naudoti su Ukraina besiribojančią šalį kaip užnugario bazę ir surengė tris taikos derybų ratus netoli Ukrainos sienos. A. Lukašenka skundėsi, kad praėjusį mėnesį Stambule vykusios derybos buvo „Vakarų spaudimo Ukrainai jokiu būdu nevykti į Baltarusiją“ rezultatas. Tačiau jis sakė, kad Baltarusija nereikalauja, jog derybos vyktų jos teritorijoje. „Tegul jie ten kalbasi. Svarbiausia, kad būtų rezultatas. Nes, dar kartą pabrėžiu, karas daro didelę žalą Baltarusijai“.

Komentarai

  • Tavęs laukia ypatingas vaidmuo Hagos tribunole .

  • Panevezio Vilties gatveje yra suskiu, kurie Lietuvos istatymu nezino. Dar ir savo nuosava policija turi!

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų