A. Dulkys ramina dėl gydymo įstaigų uždarymo

A. Dulkys ramina dėl gydymo įstaigų uždarymo

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atsitraukia nuo iniciatyvos, kad gydymo įstaigos, kurios turi mažiau kaip 1200 prirašytų pacientų, nebūtų finansuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų.

Pasak ministro, kol kas klausimas grąžinamas į diskusijų stadiją, o tik tada bus sugrįžta su naujais pasiūlymais.

„Šitą klausimą reikia iš tikrųjų uždaryti. Noriu nuraminti ir šeimos gydytojus, ir pacientus – yra rengiamas šeimos medicinos planas. Jame yra apie 50 skirtingų pasiūlymų ir kai kurie iš jų, matyt, buvo nepilnai išdiskutuoti arba šiek tiek matau, kad nuėjusios ir interpretacijos į šoną. Tai šitie klausimai yra grąžinami į šeimos medicinos politikos komitetą“, – antradienį LRT radijui sakė ministras.

Ministerijai pateikus siūlymą gydymo įstaigoms, turinčioms mažiau kaip 1200 prirašytų pacientų nutraukti finansavimą, viešojoje erdvėje nuogąstauta, esą įstaigos turės užsidaryti, o tai sukels problemų gyventojams pasiekti reikalingas paslaugas. Ministras ramina, kad gydymo įstaigos uždarytos nebus.

„Mąstymas apie rodiklius ir jų pasiekimą turi ateiti, bet taip primityviai ir aklai suprasti, kad kažkas įvestu į tokį rodiklį ir kažkas kažką uždarys, tai tikrai ne. (…) Tai dabar jį galime uždaryti, jis sugrįš į komitetą, kuriame dirba praktikai kartu su SAM, išdiskutuos, pakalbės ir grįš su pasiūlymais“, – pridūrė jis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų