Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

A.Dulkys: apie COVID-19 ribojimus bus kalbama jei lovų užpildymas pasieks kritinį skaičių

A.Dulkys: apie COVID-19 ribojimus bus kalbama jei lovų užpildymas pasieks kritinį skaičių

Augant COVID-19 užkrėtimų skaičiui, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys primena, kad apie taikomus ribojimus ir prevencines priemones, padedančias saugotis koronaviruso, būtų pradėta svarstyti artėjant link 240 reanimacijos lovų užimtumo.

Vis tik, ministras atkreipia dėmesį, kad, trečiadienio duomenimis, tokių pacientų tebuvo du.
„Belieka priminti, kad 240 pacientų reanimacijoje ir intensyvioje terapijoje Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai yra tas kritinis skaičius. Šio ryto duomenų dar nespėjau pažiūrėti, bet vakar buvo tokie du pacientai“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė A. Dulkys.

Paklaustas apie sekoskaitos procesus, ministras pažymėjo, kad kol kas testų ėminių skaičius nepasiekė ribos, kad sekoskaitos procesai įsijungtų automatiškai. Vis tik, teigė A. Dulkys, jei toliau sergamumas augs, rugpjūčio viduryje galima tikėtis atsinaujinusių procesų.

„Sekoskaitos procesai yra sureguliuoti ir jie įsijungia automatiškai, kada yra pakankamas testų ėminių skaičius. Kai pas mus sergamumas buvo nukritęs, paprasčiausiai jų nebuvo tiek, kiek reikėtų. Jei toliau sergamumas turės tokias tendencijas, tai, panašu, kad nuo rugpjūčio vidurio įsijungs ir nacionalinė laboratorija, o tada galėsime jau naudotis ir europiniais mechanizmais“, – kalbėjo A. Dulkys.

Kita vertus, ministras ramina, kad užsienio praktika rodo, jog naujo tipo Omikron atmaina nesukelia sunkesnės ligos formos, todėl ir ligonių užkrovimo po atvejų išaugimo taip ir nebuvo.

„Yra apskritai šiuo metu tik penkiolika Europos Sąjungos šalių, kurios gali daryti sekoskaitą pagal tai, kiek turi ėminių. Tai jų duomenys mums rodo, kad apie 70 proc. jau dominuoja būtent tie omikrono papildomi potipiai, kurie čia pradėjo tą sergamumą didinti. Bet labai svarbu žinoti, kad nėra jokių duomenų, kad tie potipiai sukeltų sunkesnes ligos formas, o Portugalijoje šių potipių banga jau slūgsta ir hospitalizacijų, ligoninių užkrovimo taip ir nebuvo“, – pasakojo ministras.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų