Aušrinė Armonaitė. Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

A. Armonaitė: dalykinių argumentų, kodėl turėčiau trauktis, negirdžiu

A. Armonaitė: dalykinių argumentų, kodėl turėčiau trauktis, negirdžiu

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tvirtina nematanti jokio pagrindo trauktis iš posto dėl viešojoje erdvėje surezonavusios jos artimos draugės Agnės Belickaitės įdarbinimo „Lietuvos geležinkelių grupėje“ (LTG).

Politikė sakosi išgirdusi šalies vadovo Gitano Nausėdos raginimus apsvarstyti ateitį poste. Ir nors pažymi, kad nesivaiko politinių postų, visgi šiuo metu pasitraukti iš Ministrų kabineto neketina.

„Pasvarsčiau. Dalykinių argumentų, kodėl aš turėčiau trauktis – negirdžiu ir nematau. Bet politinių postų aš nesivaikau ir nesilaikau“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A. Armonaitė.

„Tačiau šioje situacijoje nematau argumentų, kodėl turėčiau trauktis“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, pastebėjusių, jog ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona įsidarbino „Lietuvos geležinkelių grupės“ (LTG) korporatyvinių reikalų direktore. Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės Aušrinės Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.

Pati A. Belickaitė neneigia savo ryšio su Laisvės partija, tačiau jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Ji tvirtina, kad dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodo gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.

A. Armonaitė kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti ir atlikti tyrimą dėl galimo privačių ir viešųjų interesų konflikto.

Tuo metu specialistės vyras – ekonomikos ir inovacijų viceministras V. Jurgutis – nutarė trauktis iš pareigų. Iš darbo pasitraukė ir pati A. Belickaitė.

Visgi, šalies vadovas Gitanas Nausėda paragino ekonomikos ir inovacijų ministrę apsvarstyti galimybę pasitraukti iš posto. Situaciją jis pavadino „apgailėtinu žemos politinės kultūros pavyzdžiu“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų