Lietuvos kariuomenės nuotr.

A. Anušauskas: vienas pagrindinių poreikių kariniams tikslams – geležinkelio atšaka Pajuostyje

A. Anušauskas: vienas pagrindinių poreikių kariniams tikslams – geležinkelio atšaka Pajuostyje

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad šiuo metu vykdoma nemažai projektų susisiekimo srityje tam, kad būtų palengvintas karinės technikos gabenimas Lietuvoje.

Pasak jo, nemažai projektų įgyvendinama už europinius pinigus, bet atsiranda ir papildomų poreikių.
„Vieną iš tokių poreikių mes anksčiau esame įvardiję – geležinkelio atšaką Pajuostyje, Panevėžyje, kuri yra reikalinga kariniams tikslams link aviacijos kuro bazės. Kitas prioritetas – jau dvigubos paskirties, nes tuo naudotųsi ir gyventojai, kurie gyvena šalia Rūdninkų poligono“, – antradienį po susitikimo su susisiekimo ministru ir jo komanda žurnalistams teigė A. Anušauskas.

Ministras aiškino, kad šiuo metu yra 26 kilometrai kelių netoli Rūdninkų poligono, kuriuos reikia rekonstruoti ir pritaikyti sunkiasvorės technikos gabenimui. To neatlikus, anot jo, kelio danga gadintųsi ir galiausiai taptų netinkama.

„Norėtume suderinti tuos projektus, derinome ir, manau, kad suradome būdus, kaip visą tai palaipsniui įgyvendinti“, – sakė A. Anušauskas.

Antradienį Krašto apsaugos ministerijoje vyko krašto apsaugos ministro A. Anušausko ir susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio susitikimas. Jame buvo aptartas karinio mobilumo projektų sąrašas, kuris bus teikiamas antrajam finansavimo etapui Europos Komisijai, taip pat vyko infrastruktūros (kelių, skirtų privažiuoti prie karinių objektų), reikalingos Lietuvos kariuomenei, aptarimas bei pasitarimas dėl Rūdninkų poligonui reikalingos infrastruktūros.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų