Arvydas Anušauskas. ELTA nuotr.

A. Anušauskas neatmeta galimybės vadovauti NSGK

A. Anušauskas neatmeta galimybės vadovauti NSGK

Su premjerės pasiūlyta rokiruote nesutikęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tikslina savo poziciją. Iš Vyriausybės išprašomas politikas nesako ne pasiūlymui vadovauti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), jei dabartinis jo vadovas Laurynas Kasčiūnas taptų naujuoju ministru. Kaip teigia A. Anušauskas, svarbiausia, kad sprendimai nebūtų priimti po kilimu.

„Aš tuo metu sakiau, kad nesutinku, nes tai (vadovavimas NSGK – ELTA) sprendžiama ne Vyriausybėje. Tai sprendžia politinė bendruomenė – frakcija. Tie dalykai bei aptarimai turi vykti plačiau, o ne tarp dviejų ar trijų žmonių“, – Eltai pirmadienį sakė A. Anušauskas, leisdamas suprasti, kad svarstytų galimybę vadovauti visuomenėje itin matomam parlamento komitetui.
„Labai nemėgstu užkulisinio manipuliavimo ir juo neužsiimu, tad man rūpi demokratinis procesas ir viešumas. Tad negalėčiau pasakyti, kad sutinku ar nesutinku. Tai, ką darome, turi turėti viešumą“, – teigė iš ministro posto atsistatydinantis A. Anušauskas.
Ypatingo proveržio iš naujo ministro nesitiki: jei bus stabtelėjimas, gali nukentėti Vokietijos brigados įkurdinimas
Darbą Vyriausybėje baigiantis A. Anušauskas nebuvo konkretus, vertinant L. Kasčiūno galimybes vadovauti Krašto apsaugos ministerijai (KAM). Pasak jo, bet kuris jį poste pakeisiantis politikas susidurs su panašiais iššūkiais.
„Kas bebūtų ministras, jam reikės išlaikyti darbų tęstinumą ir tempą. Betonas stingsta per tam tikrą laiką, o ne akimirksniu“, – vaizdžiai tarė A. Anušauskas.
Kritikos dėl lėto tempo iš konservatorių lyderių sulaukęs politikas teigė, kad apskritai iš naujojo ministro nereikėtų tikėtis didelio proveržio. Jo teigimu, „kažką padaryti išskirtinai ypatingo per 9 mėnesius“ nebus lengva, nes daugelis svarbių Lietuvai klausimų priklauso ne nuo jos pačios.
„Ne nuo mūsų priklauso gamybos pajėgumai“, – sakė jis.
Be to, tęsė A. Anušauskas, naujajam ministerijos vadovui bei jo komandai tikru iššūkiu taps operatyvus įsijungimas į svarbiausius darbus.
„Iš savo patirties galiu pasakyti, pirmus du mėnesius aš dirbau be politinės komandos, nes jie buvo tikrinami Antrojo operatyvinių tarnybų departamento. Tai būtina patikra, jei nori dirbti su slapta informacija (…). Šio proceso nelabai ir pagreitinsi, jei tie žmonės prieš tai nedirbo su slapta informacija“, – sakė politikas, pažymėdamas, kad šiuo metu svarbiausia dėti pastangas, kad nenukentėtų vokiečių brigados įkurdinimo Lietuvoje procesas.
„Vokietijos brigadai ypatingai šie mėnesiai yra kritiškai svarbūs. Vyksta daug derybų, daug derinimų… Jei bus stabtelėjimas, mes, deja, bet galime pristabdyti brigados atėjimą tam tikram laikui“, – sakė A. Anušauskas.
ELTA primena, kad žinia apie netikėtą ministro atsistatydinimą informacija pasirodė penktadienį. A. Anušauskui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakare patvirtino, kad premjerė I. Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.
Netrukus po šios žinios, šeštadienio rytą A. Anušauskas susitiko su prezidentu G. Nausėda ir pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš premjerės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.
Šeštadienio rytą daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.
Vienu iš realiausių kandidatų pakeisti A. Anušauską tiek premjerė, tiek prezidentas įvardija Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Lauryną Kasčiūną. Šis tikino esąs pasirengęs tapti ministru, jeigu tik sulauks tokio pasiūlymo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų