Mantas Kalnietis („Emporio Armani“/ Twitter nuotr.)

Fantastiškas savaitgalis: lietuvių rankose – Turkijos, Italijos ir Ispanijos krepšinio taurės

Ne tik Lietuvoje praėjusį savaitgalį buvo žaidžiami krepšinio taurių finaliniai susitikimai. Daugelyje Europos šalių čempionato akistatas pakeitė taurės turnyrų finalinės kovos.

Gediminas Orelikas ir Bandirmos „Banvit“ pirmąkart klubo istorijoje iškovojo Turkijos krepšinio taurę.

Turnyro finale „Banvit“ 75:66 (23:14, 15:18, 14:12, 23:22) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus. G. Orelikas prie pergalės prisidėjo 17 taškų. Pakeliui į finalą „Banvit“ eliminavo kitus du Stambulo klubus – „Bešiktaš“ ir „Galatasaray“.

Italijos taurę iškovojo Milano „Emporio Armani“ su Mantu Kalniečiu, finale 84:74 (11:19, 23:17, 22:18, 28:20) nugalėjusi Sasario „Dinamo“ ekipą, kuriai atstovauja Tautvydas Lydeka.

M. Kalnietis per 22 minutes pelnė 9 taškus (3/7 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį. T. Lydeka žaidė 16 minučių ir surinko 9 taškus (4/6 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 9 kamuolius (6 – puolime), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet prasižengė 5 kartus.

Iškovota taure džiaugėsi ir Jonas Mačiulis. Jo atstovaujama Madrido „Real“ finale 97:95 (22:16, 25:29, 27:26, 23:24) įveikė „Valencia“ ekipą ir 27-ąjį kartą iškovojo Karaliaus taurę.