Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

90 proc. Santaros klinikų reanimacijoje esančių COVID-19 užsikrėtusių pacientų yra nepasiskiepiję

90 proc. Santaros klinikų reanimacijoje esančių COVID-19 užsikrėtusių pacientų yra nepasiskiepiję

Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė tvirtina, kad šioje gydymo įstaigoje ir visame Vilniaus regione situacija yra stabili, tačiau COVID-19 plitimas ir toliau neleidžia atsipalaiduoti.

Pasak jos, Santaros klinikose atidaryta nemažai papildomų koronaviruso gydymui skirtų ligoninių lovų, tačiau daugiausiai iššūkių kyla dėl reanimacijoje esančių vietų.

„Didžiausią nerimą mums kelia reanimacijos lovos. Šiuo metu Santaros klinikose užimta 90 proc. visų reanimacinių lovų“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Jakutienė.

Kaip aiškino Santaros klinikų direktorė valdymui, artimiausiu metu dar 12 infekcinių ligų skyriaus lovų bus skirta aktyviam COVID-19 gydymui, o reanimacijai iš viso skirta 20 lovų.

Medikė pabrėžė, kad Santaros klinikų reanimacijoje atsiduria daugiausiai nepaskiepyti asmenys.

„Ten maždaug tik 10 proc. paskiepytų arba iš dalies paskiepytų. Kiti yra neskiepyti pacientai. Šiuo metu Santaros klinikose yra 18 pacientų, gulinčių reanimacijoje“, – tvirtino Santaros klinikų direktorė valdymui, kartu pridurdama, kad reanimacijoje gali atsidurti ir jaunesni pacientai.

„Keletą turėjome jaunų nepasiskiepijusių pacientų. Ir jaunesni pacientai gali turėti gretutinių ligų, kurios komplikuoja ligos eigą“, – aiškino J. Jakutienė.

Pirmadienio duomenimis, Santaros klinikose iš visų COVID-19 ligai gydyti skirtų stacionaro vietų užimta 77 proc., t. y. gydomi 37 sergantieji, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose esančių vietų užimta 90 proc. (18 pacientų). Šiandien VUL Santaros klinikose gydomi 6 vaikai, sergantys COVID-19.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Varo propaganda kaip reikiant.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų