„7Bet-Lietkabelis“ palaužė Klužo Napokos klubą

Europos taurės turnyre pirmąją pergalę išvykoje pasiekė Panevėžio „7Bet-Lietkabelis“ (6/7). Antradienį panevėžiečiai išvykoje 77:75 (19:19, 22:20, 23:15, 13:21) įveikė Klužo Napokos „U-BT“ (4/9) ekipą iš Rumunijos. Tai buvo pirmoji Aukštaitijos klubo pergalė svečiuose.

Šeimininkų ekipa kiek užtikrinčiau pradėjo susitikimą ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo rezultatu 14:8. Visgi, paskutinėmis kėlinio sekundėmis Gabrielius Maldūnas dvitaškiu išlygino rezultatą – 19:19.

Antrąjį ketvirtį Rumunijos klubas pradėjo atkarpa 9:2. Po minutės pertraukėlės „7Bet-Lietkabelis“ gerokai sėkmingiau sužaidė puolime ir netrukus G. Maldūnas dar kartą atstatė lygybę (34:34). Pirmąją rungtynių pusę tolimu metimu uždarė Kristianas Kullamae – po dviejų kėlinių pirmavo Panevėžio ekipa (41:39).

Po pertraukos aikštelėje tęsėsi atkakli kova. Po Stefano Peno tolimo metimo „7Bet-Lietkabelis“ pirmavo 54:50. Trečiasis kėlinys taip pat buvo užbaigtas sėkmingai – Gedimino Oreliko tritaškis leido panevėžiečiams pirmauti dviženkle persvara 64:54.

Lemiamo ketvirčio metu svečiai saugojo stabilų pranašumą. Po Vytenio Lipkevičiaus metimo Panevėžio klubas pirmavo 8 taškais (68:60). Likus žaisti 2 minutes K. Kullamae smeigė ypač svarbų tolimą metimą (71:65). Tačiau tuomet Klužo Napokos klubas vos per 13 žaidimo sekundžių pelnė 7 taškus ir grąžino intrigą. Visgi, paskutinę rungtynių minutę tikslesni buvo Panevėžio krepšininkai.

„U-BT“: Nemanja Gordičius 17, Leonardo Meindlas 14.

„7Bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 20, Kristianas Kullamae 13, Vytenis Lipkevičius 12.