6 privalumai, kuriuos teikia hibridiniai automobiliai

6 privalumai, kuriuos teikia hibridiniai automobiliai

Hibridiniai automobiliai vis dažniau sutinkami Lietuvos keliuose ir greitkeliuose. Aptarkime jų privalumus: ar ši transporto priemonė tinka ir Jums?

1. Yra gerokai ekologiškesni

Tradiciniai automobiliai išskiria anglies dvideginį ir šiltnamio efektą sukeliančias dujas. Kadangi hibridinis automobilis iš dalies varomas elektra, jis palieka mažesnį neigiamą pėdsaką planetai: mažiau išmetamųjų teršalų nei įprastas automobilis. O kai hibridinis automobilis veikia tik elektra, išskiriamas nulis kenksmingų teršalų. Pavyzdžiui, įstrigus eismo spūstyje, kamštyje, hibridinis automobilis greičiausiai važiuos tik elektra, todėl Jūsų kelionė bus ekonomiškesnė ir švaresnė.

 

2. Padeda sutaupyti degalus

Ekonominis pranašumas naudojant degalus yra bene akivaizdžiausia nauda perkant hibridą, apie kurią žinotų dauguma žmonių. Pastaruoju metu visame pasaulyje didėjant kuro kainoms, tai yra tema, kurios greičiausiai nepavyko išvengti, o ypač Lietuvoje. Hibridiniai automobiliai yra ekonomiški, o taupymas naudojant elektrinį variklį kelionės metu – didžiulis jų privalumas.

 

3. Jums neišsikraus akumuliatoriaus

Perkant Ford ar kitą hibridinį automobilį, jums nereikės jaudintis, kad jo akumuliatorius netikėtai išsikraus. Vietoj to, akumuliatorius įkraunamas automobiliui važiuojant, todėl nereikia ieškoti, kur jį prijungti, arba laukti, kol jis įkraus. Patogu, greita ir paprasta!

 

4. Dviejų variklių galia

Hibridiniuose automobiliuose ratai gali būti varomi įprastu (vidaus degimo) varikliu, elektros varikliu arba abiem varikliais. Elektros naudojimas užtikrina automobilio darbo efektyvumą ir ekonomiškumą. Tai svarbu ir automobiliui pajudant: užuot laukus kelias sekundes su degalų varikliu, transporto priemonė iškart įsibėgėja elektrinio variklio dėka.

 

5. Dar didesnis komfortas

Hibridiniai automobiliai turi sustabdymo-užvedimo funkciją, kuri sustabdo variklį važiuojant mažesniu greičiu ir stabdant. Tai ne tik taupo degalus ir sumažina išmetamųjų teršalų kiekį, bet ir sumažina triukšmą, todėl sėdėti eisme bus kiek maloniau be tuščiąja eiga veikiančio variklio. Elektriniai varikliai yraitin tylūs ir veikia sklandžiau nei tradicinių automobilių varikliai, taip pagerindami bendrą komfortą keliaujant.

 

6. Didesnė automobilio vertė jį parduodant

Jei norite parduoti savo hibridinį Ford ar kitos markės automobilį ateityje, gera žinia yra ta, kad jie išlaiko savo vertę geriau nei benzininiai automobiliai, nes jie yra mažiau prieinami ir yra labai pageidaujami.

 

Dilema: kurį automobilį pasirinkti?

Kalbant apie ekologiją, nemažai žmonių svarsto apie vien elektrinį automobilį. Tai puikus sprendimas, kai tenka važiuoti mažesniu greičiu maždaug 30–50 km atstumu. Tai puikiai tinka, jei naudojatės automobiliu trumpoms kelionėms didmiesčiuose, pavyzdžiui, važiuojant iš namų į darbą ir atgal. Tačiau, lyginant su hibridiniais automobiliais, elektriniai nėra tokie galingi važiuojant greitkeliu. Be to, Lietuvoje ne visur įrengtos patogios elektromobilių įkrovimo stotelės.

Taigi, prieš perkant reikia atsižvelgti, atsižvelgiant į tai, kur gyvenate ir kiek važiuojate. Daugeliu atvejų būtent hibridinis Ford ar kitoks automobilis bus geresnis sprendimas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų