Diana Rudokienė. NUASMENINTAS I. P. ŽIDONIO nuotr.

„4R“: viena pavardė – skirtingi pasauliai

„4R“: viena pavardė – skirtingi pasauliai

Panevėžio kultūrinio gyvenimo padangėje dailininkų Rudokų pavardė skamba gana dažnai.

Menininkai – du broliai bei jų žmonos – savo kūrinius nuolat eksponuoja parodose, aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, dirba pedagoginį darbą, visuomenei plačiai skleidžia meno idėjas bei rodo jo galimybes.

Panevėžio dailės galerijoje šiuo metu veikiančioje parodoje „4R“ kūrybą eksponuoja visi keturi autoriai – Diana Rudokienė, Girmantas Rudokas, Jolanta Rudokienė, Tomas Rudokas.

Girmantas Rudokas. BĖGIMAS RATU. P. ŽIDONIO nuotr.

Girmantas Rudokas. BĖGIMAS RATU. P. ŽIDONIO nuotr.

Parodos pavadinime atsispindi šiuos visus panevėžiečius kūrėjus siejanti grandis. Keturi menininkai – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, keturi dailės pedagogai, keturi Rudokai, kuriantys skirtingomis technikomis ir ieškantys autonomiškos vizualinės kalbos. Galima numanyti, kad dailininkus siejantys giminystės saitai padeda tęsti meninį kelią, kuria saugią erdvę individualiems ieškojimams ir kūrybiniams bendradarbiavimams.

„Savo kūriniais siekiu perteikti man rūpimas laikmečio tendencijas, vystymosi pokyčius. Aš neprimetu žiūrovui savo mąstymo bei meninės raiškos subjektyvumo, o tiesiog skatinu demonstruojamais kūriniais atkreipti dėmesį į laikmetyje vyraujančias problemas ir būtinumą atsakingai priimti kai kada ir nuo mūsų pačių priklausančius sprendimus“, – apie savo kūrybą sako tapytojas, akvarelininkas Girmantas Rudokas.

Jolanta Rudokienė. PABĖGIMO PROJEKCIJA. P. ŽIDONIO nuotr.

Jolanta Rudokienė. PABĖGIMO PROJEKCIJA. P. ŽIDONIO nuotr.

Grafikės Jolantos Rudokienės kūrybinės raiškos būdas yra piešinys.

„Šis būdas man yra priimtiniausias, nes atspindi visą mane. Kažkas tarp eskizo, brėžinio ar projekto. Mėgstu detalumą ir per tas visai paprastas detales, pasitelkdama perkėlimą, pasakoju savo nuotaikas, būsenas, abejones, baimes… visa, kas veikia mane iš išorės ar vidaus. Žiūrovas gali pamatyti ką nori – tiesiogiai tik paprastą daiktą ar gilesnį simbolį, kuris sukelia asociacijas“, – pasakoja menininkė.

Raktas į kūrybingumą – tai noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus.

D. Rudokienė

Tapytojai Dianai Rudokienei kūryba yra neatsiejama nuo laisvės sąvokos.

„Laisvas žmogus privalo sąmoningai suvokti savo ir pasaulio laikinumą. Nenukrypti nuo to, ko siekia, ir gyventi, suvokiant atsakomybę už savo veiksmus, visa savo esybe gyventi dabartimi ir daryti geriausia, ką gali tą akimirką. Man tai – kūryba – laisvė – tapatumas, visa, kas yra neatsiejama nuo žmogaus vidinio poreikio išlikti pačiu savimi, tai įsitikinimai, kuriais mes apibūdiname savo asmenybę, pabrėžiame, kuo mes skiriamės nuo kitų ir kuo esame unikalūs. Kūryboje svarbu tik tai, kaip mes ją atpažinsime ir interpretuosime. Raktas į kūrybingumą – tai noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus. Menas iš esmės yra dvasinės energijos forma, tai jausmo įkūnijimas ar minties įdaiktinimas“, – teigia dailininkė.

Tomas Rudokas. TRANSFORMACIJA. P. ŽIDONIO nuotr.

Tomas Rudokas. TRANSFORMACIJA. P. ŽIDONIO nuotr.

Tapytojas Tomas Rudokas dabartinį savo kūrybos etapą įvardija kaip „konkretumą abstraktume“. „Nutapytuose paveiksluose išlikau tvarkingas ir disciplinuotas. Visiems gerai atpažįstamos geometrinės formos „susidėliojo“ į tam tikras spalvines kompozicijas, kuriose abstrakčios formos sukuria tam tikrą asociatyvų vaizdą. Drobėse, bent jau man taip atrodo, vyksta konkretaus ir abstraktaus sandūra. Abstrakčios formos dėliojasi į asociatyvius vaizdus, kurie kaip ir laukia atpažinimo“, – kalba autorius.

Paroda „4R“ Dailės galerijoje veiks iki kovo 19 dienos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų