30 proc. gyventojų pritaria Partnerystės įstatymui

30 proc. gyventojų pritaria Partnerystės įstatymui

30 proc. Lietuvos gyventojų pritaria lyčiai neutralios Partnerystės įstatymui, o 65 proc. gyventojų yra prieš, rodo LRT pirmadienį skelbiama „Norstat“ apklausa.

Į klausimą „Ar pritariate Partnerystės įstatymui, kuriuo būtų sudaromos galimybės įteisinti santykius ir tos pačios lyties asmenų poroms?“ teigiamai atsakė 30 proc. respondentų, neigiamai – 65 proc., dar 5 proc. sakė neturintys nuomonės.

Įstatymui labiau linkę pritarti jaunesni žmonės – jam pritaria 52 proc. 18–24 metų amžiaus žmonių ir 48 proc. 25–34 metų žmonių. Vyresnėse amžiaus grupėse pritariančiųjų mažėja, pavyzdžiui, į šį klausimą teigiamai atsakė 29 proc. 35–44 metų žmonių.

Apklausą LRT užsakymu „Norstat“ atliko balandžio 19–gegužės 4 dienomis, apklausta 1100 respondentų. Tyrimas atliktas telefonines apklausas kombinuojant su internetinėmis apklausomis. 81 proc. respondentų apklausta telefoninės apklausos būdu, 19 proc. – internetu.

Kaip skelbia LRT, apklaustų respondentų pasiskirstymas yra proporcingas Lietuvos gyventojų pasiskirstymui pagal lytį, amžių, gyvenamąją vietą.

Valdančiajai koalicijai priklausantys liberalūs politikai siūlo įteisinti lyčiai neutralią partnerystę. tokie projektai jau parengti Seime, tačiau dar oficialiai neregistruoti Teisės aktų bazėje.

Pagal projektą, partnerystė būtų apibrėžiama kaip „dviejų asmenų (partnerių) bendro gyvenimo faktas, įregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka, su tikslu sukurti ar (ir) plėtoti, apsaugoti partnerių santykius“.

Kaip pažymi iniciatoriai, įstatymu būtų įtvirtintas registruotos lyčiai neutralios partnerystės modelis, teisinės partnerystės pasekmės atsirastų nuo partnerystės įregistravimo momento.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

 • Jei bus ignoruota daugumos nuomonė, Lietuva taps ne demokratine valstybe.

 • Ir kuo čia girtis, 70 proc. prieš

 • zurnaliugos ka jus cia rasot ?? iskur cia radot tu 30 % uz … turbut gejus tik apklausinejat..

 • ogogo kiek pas mus nenormalių pagal šitą jų apklausą, o per mano apklausas visi šaipėsi iš tų partnerystės ūkių…

  • Atsakyti
 • Panevezyje vyzgaidziu nebus ir taskas.

 • Pederastus pas Putiną.Jis paauklis tuos ne žmones.

 • reikia daryti kaip Kinijoje – pripažinti psichiniais ligoniais galbūt ir kastruoti.

 • Ir tie kur zonoje santykiauja yra gėjai . Pagal skaitytojų pageidavimus juos reikėtų arba gydyti, arba pas Putiną išsiusti ir arba į Panevėžį neįleisti. Ir moterų kalėjimą iškelti iš Panevėžio, leisbiečių lizdą.

 • geriausia būtų ištručyti, kad negadintų genofondą.

 • Jie gi tokie pat ligoniai, kaip ir kiti ligoniai, gydit juos, o ne į Seimą leist. Gal į kitą Seimą ir visus psichiatrinėse gulinčius ligonius leis ir rinks

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų