P. Židonio nuotr.

Slaugytojai ir akušeriai nuo šiol galės išduoti nedarbingumo pažymėjimus

Slaugytojai ir akušeriai nuo šiol galės išduoti nedarbingumo pažymėjimus

Slaugytojams ir akušeriams suteikti įgaliojimai, kuriais nuo liepos mėnesio jie pacientams galės išduoti nedarbingumo pažymėjimus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Suteikta galimybė išduoti nedarbingumo pažymėjimus prisidės prie pacientų srautų subalansavimo ir eilių mažėjimo gydymo įstaigose, atveriant galimybę didinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir skirti dėmesį tiems pacientams, kuriems reikia didesnės pagalbos“, – trečiadienį išplatintame pranešime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Bendrosios ar išplėstinės praktikos slaugytojai nuo liepos 1 dienos galės išduoti nedarbingumo pažymėjimą dėl testu patvirtintos COVID-19 ligos ar gripo virusinės infekcijos. Taip pat dėl šeimos narių slaugos ar priežiūros, jiems susirgus COVID-19 ar gripo virusine infekcija.

Pasak ministerijos, tokius nedarbingumo pažymėjimus slaugytojai galės išduoti ne ilgesniam kaip 7 kalendorinių dienų laikotarpiui. Ligai tęsiantis ilgiau nei 7 dienas, nedarbingumo pažymėjimą išduos pacientą konsultavęs gydytojas.

Savo ruožtu akušeriai galės išduoti nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimus 126 kalendorinėms dienoms (70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinėms dienoms po gimdymo), suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių.

Nuo šių metų pradžios slaugytojai gali savarankiškai konsultuoti pacientus, paskirti tyrimus ir vertinti jų rezultatus, aptarti savikontrolės priemones, vaistų vartojimo ypatumus.

Nuo vasario mėnesio įsigaliojo pakeitimai, kurie įgalino bendrosios praktikos slaugytojus ir akušerius teikti šeimos medicinos paslaugas ir išrašyti siuntimus kito sveikatos priežiūros specialisto konsultacijai.

Bendrosios praktikos slaugytojams taip pat suteikta teisė pratęsti gydytojo paskirtą tęstinį lėtinės ligos gydymą, kai paciento sveikatos būklė yra stabili.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų