P. Židonio nuotr.

Likusiems už durų mokslas neprieinamas

Likusiems už durų mokslas neprieinamas

Lietuvai patekus į juodąją sergamumo COVID-19 zoną, valdžia vis tiek žada dėti visas pastangas, kad šiemet moksleiviai ir studentai galėtų mokytis kontaktiniu būdu.

Visgi patys studentai bei moksleivių tėvai siūlo kai kuriais atvejais taikyti išimtis. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar pavasarį visos Lietuvos mokykloms skyrė beveik 4 milijonus eurų hibridinėms klasėms įrengti. Panevėžio mokykloms 60 tūkst. eurų iš miesto biudžeto pridėjo ir Savivaldybė.
Nepaisant to, dėl paprasčiausios slogos iš mokyklos išprašomi moksleiviai, kaip ir galimybių paso neturintys studentai, palikti už borto – į mokymo įstaigas neįleidžiami, bet mokytis namuose nuotoliniu būdu jiems irgi neleidžiama.

Be mokslo gresia likti ne tik sloguojantiems moksleiviams, bet ir galimybių paso neturintiems studentams. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete vadybos bakalauro studijas kremtantis panevėžietis verslininkas Vaidas Vaitkevičius pasakojo, kad į paskaitas studentai įleidžiami tik su galimybių pasais. Jų neturintiesiems nuotolinis ar hibridinis mokymas nėra organizuojamas.
„Tik vienas dėstytojas leidžia į paskaitas prisijungti nuotoliniu būdu, bet kiti, pagal rektoriaus potvarkį, reikalauja, kad paskaitose dalyvautume tiesiogiai. Jeigu praleisime paskaitas, gresia išmetimas iš universiteto, nors už studijas mokame visą kainą“, – nauja tvarka piktinasi studentas.
V. Vaitkevičius iš universiteto gavo išaiškinimą, kad net 90 proc. paskaitų privalo būti kontaktinės. Tad tie, kurie dėl įvairių priežasčių nesiskiepija, norėdami patekti į auditorijas privalo testuotis kas 48 valandas. Ir už testus studentai turi susimokėti patys. Iki spalio vidurio nemokamai testuotis mobiliajame punkte sudarytos galimybės tik tiems, kurie jau pasiskiepijo, bet dar nesusiformavo imunitetas.
„Kad galėčiau dvi dienas eiti į paskaitas, už testą turiu susimokėti 17 eurų, tad mokslai tampa aukso vertės. Sūnus, kuris taip pat mokosi tame pačiame kurse, neiškentęs spaudimo pasiskiepijo. Bet jeigu nesutinki skiepytis ir neturi pinigų testuotis, vadinasi, esi priverstas arba mesti mokslus, arba imti akademines atostogas“, – išeitį mato V. Vaitkevičius.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 24 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Genocidas. Atimta teisė į mokslą. Valdžiažmogius visus grūsti į psichiatrines ligonines, nes jie absoliutūs psichopatai. Mieli studentai, burkitės ir kovokite už savo teises. Visais laikais studentija buvo protestų varomoji jėga. Tad jums sėkmės ir jokiais būdais nenusileiskite.

  • ar sunku pasiskiepyti

  • Jei esi kvailas antivakseris ir neigi mokslą, tai kam tau jo dar reikia.

  • Nuo kvailumo skiepų nėra. O jei ir būtų, jie vistiek nesiskiepytų.

    • Atsakyti
  • Pagrinde komentuoja „išsimokslinę“,kurie turėtų ale „protingi“ būdami mokėti gražiai atsiliepti apie kitus, kalbėti faktų, mokslų kalba, bet ne kaip eiliniai 8-ias klases baigę, pacukai. Žmonės prie ko mokslas ir mieli išradimai mus atvedė…ogi prie to, jog dabar svarstoma kaip išgelbėti žmoniją ir mūsų žemę,kad būtų galima čia gyventi ateinančioms kartoms.Kai vyksit gyventi į Marsą,nepamirškit būtinai ir skiepų nuo Covido pasiimti drauge

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų