P. Židonio nuotr.

Ankštuose kiemuose neįgaliesiems tenka kovoti dėl vietos

Ankštuose kiemuose neįgaliesiems tenka kovoti dėl vietos

Nors Panevėžio miesto savivaldybė pasiruošusi daugiabučių gyventojams finansiškai padėti įsirengti naujų automobilių stovėjimo aikštelių, tačiau dažnai jie mieliau renkasi sukti ratus, ieškodami laisvos vietos mašinai, nei atverti pinigines. Tokiame mūšio lauke atsiduria net neįgaliesiems skirtos vietos.

Panevėžietis Antanas Mileris prieš kelias savaites sulaukė Savivaldybės dovanos – jo kieme įrengta tokia vieta. Nors atsirado kelio ženklas, sunkios ligos kankinamas panevėžietis vis tiek dažnai neturi, kur statyti automobilio.

Viename Beržų gatvės daugiabučių gyvenantis A. Mileris pasakoja prašymą įrengti stovėjimo vietą neįgaliojo automobiliui Savivaldybei pateikęs dar pernai. Gruodį sulaukė žinios, kad prašymas bus patenkintas, tačiau tik birželio pradžioje atvykę specialistai pastatė neįgalaus žmogaus ilgai lauktą kelio ženklą.

„Iki pat birželio buvo delsiama – tai neleidžia oro sąlygos, tai karantinas, tai koks nors atsakingas specialistas serga ar atostogauja. Pagaliau pastatė, bet nenubraižė linijų, todėl dabar tenka veltis į konfliktus su kaimynais“, – guodėsi A. Mileris.

Dėl inkstų problemų jam tenka nuolat važiuoti į dializės procedūras. Po jų pacientai paprastai labai blogai jaučiasi. Ir A. Mileriui, parvykus namo, labiausiai norisi į lovą, o ne ieškoti, kur pastatyti automobilį. Net ir keli žingsniai tokiais atvejais žmogui tampa kilometrais. Dėl to jis ir kreipėsi į Savivaldybę.

„Liūdniausia, kad net ir pasistatęs mašiną į neįgaliojo vietą negaliu būti garantuotas, kad išvažiuosiu – automobiliais būna užstatyta iš abiejų pusių. Jeigu reikia kur skubėti, tas išties kelia didelių nepatogumų“, – kalbėjo panevėžietis.

Visą straipsnį skaitykite birželio 29 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • prie Molainių 16 namo yra toks „invalidas“-jam įrengė aikštelę, bet jis įsigudrina dar puse mašinos korpuso pastoviai iš ribų išvažiuoti. O kai šunį vedžioja, tai net bėgte varo.

  • Neįgaliam suteikė vietą, bet atėmė iš namo gyventojų, vietoj to kad įrengtu papildomą. Neomarksistinė valdžia visur 🙁

  • Molainiu gatve – visuomenes paniekinimo ir nebaudziamumo pavyzdys. Nakciai automobiliais uzstatomi visi suremontuoti saligatviai, aplinkines vejos ir tai savivaldybei nekiek nerupi. Tereiketu porakart per menesi ryta pravaziuot sia gatve nuo Projektuotoju iki galines 16 marsruto stoteles ir protokolai netilptu i segtuva…

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų