Organizatorių nuotr.

Prasidėjo Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas

Šių metų šalies paplūdimio futbolo čempionatą puikiai pradėjo Panevėžio rajono „Dembavos“ komanda. Čempionato debiutantai laimėjo abu žaistus susitikimus ir tapo savo grupės lyderiais.

Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate šiemet dalyvauja dešimt komandų, suskirstytų į du pogrupius po 5 ekipas. Pirmasis šalies čempionato etapas buvo surengtas Prienuose, kur kiekviena komanda sužaidė po dvejas rungtynes. Pirmenybių debiutantė Panevėžio rajono komanda „Dembava“ iškovojo abi pergales.

Pirmajame susitikime dembaviečiai 6:1 sutriuškino Kauno rajono „Hegelmann Litauen“, o antrajame po itin dramatiškos kovos 3:2 įveikė praėjusių metų Lietuvos čempionus Vilniaus IGOL futbolininkus.

Mače su „Hegelmann Litauen“ nugalėtojams net keturis įvarčius pelnė Arūnas Šteinas, po vieną – Jonas Lebedevas ir Sahibas Mammadovas.

Antrose rungtynėse Panevėžio rajono komanda pergalę išplėšė paskutinę susitikimo sekundę, kai kamuolį į varžovų vartus pasiuntė S. Mammadovas. Azerbaidžianietis šiame mače pelnė du įvarčius, o sykį pasižymėjo Francis Samuelis.

Be jau minėtų žaidėjų, „Dembavai“ pirmajame šalies čempionato etape atstovavo Lukas Drasutis, Aurimas Žirgulis, Donatas Paulauskas, Ignas Pūžė, Olayinka Abimbolas.

„Dembavos“ klubo prezidentas Saulius Dambrauskas teigė, kad dar prieš sezono startą komandai buvo iškelti uždaviniai kovoti dėl prizinių vietų.

„Talkinant klubo konsultantui Egidijui Briedžiui, pavyko suburti pajėgų kolektyvą. Sutarėme su Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Sahibu Mammadovu, kurio milžiniškas indėlis padėjo iškovoti pergales. Jeigu prieš sezono pradžią galvojau, kad prizinė vieta būtų gerai, tai dabar, laimėjus prieš praėjusių metų šalies čempionus, norisi aukso medalių. Dvi pasiektos pergalės nėra atsitiktinės. Žaidėjai atsakingai ruošėsi sezono startui, važinėjo treniruotis prie Kupiškio marių, kur įrengta puiki paplūdimio aikštė. Labai rimtai ruošimės ir kitiems etapams, nes kol kas dar sezonas tik prasidėjo“, – „Sekundei“ sakė S. Dambrauskas.

FK „Dembava“ dalyvauja ir neseniai prasidėjusiose Lietuvos III lygos futbolo pirmenybėse, kur toje pačioje zonoje varžosi 7 komandos. Po trijų turų Panevėžio rajono ekipa užima pirmąją vietą. Pasak S. Dambrausko, komandos tikslas tapti šios zonos nugalėtojais ir kitame sezone rungtyniauti Lietuvos II lygos pirmenybėse.

Šių metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate dalyvaujanti Panevėžio „Sportidus“ komanda Prienuose iškovojo vieną pergalę ir patyrė pralaimėjimą. Trenerio Virginijaus Kulišausko auklėtiniai 4:3 nugalėjo Mažeikių „Olimpo“ SC bei 1:10 nusileido Prienų KKSC.

Kiti pirmojo etapo susitikimų rezultatai: (A grupė) Prienų KKSC – Kauno „Aleksotas“ 2:5, Kupiškio „Narjanta“ – Mažeikių „Olimpo SC“ 3:1, Kauno „Aleksotas“ – Kupiškio „Narjanta“ 6:2, (B grupė) Vilniaus „Audra“ – Ukmergės „Šiandien plotas“ 7:3, Vilniaus IGOL – Ukmergės „Šiandien plotas“ 7:5, Vilniaus „Audra“ – Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ 2:3.

Turnyro lentelė

A grupė: 1. „Aleksotas“ 6 taškai, 2. Prienų KKSC (3) 3. „Narjanta“ (3) 4. „Sportidus“ (3) 5. „Olimpo SC“ (0).

B grupė: 1. „Dembava“ (6) 2. „Audra“ (3), 3. IGOL (3), 4. „Hegelmann Litauen“ (3), 5. „Šiandien plotas“ (0).

Pagal turnyro formatą, pirmą–trečią vietas užėmusios komandos iškart užsitikrins vietą ketvirtfinalyje, o ketvirtos ir penktos komandos tarpusavyje aiškinsis dėl paskutinių kelialapių į aštuonetuką. Vėliau turnyras vyks minuso principu.

Antrasis etapas bus surengtas liepos 6 dieną Kupiškyje, o finalinis etapas – liepos 24 dieną Ignalinoje.