„Sekundės“ nuotr.

Nuo rugsėjo – nemokami pietūs ir antrokams

Nuo rugsėjo – nemokami pietūs ir antrokams

Pasikeitus Socialinės paramos mokiniams įstatymo nuostatoms, nuo rugsėjo 1-osios teisę gauti nemokamus pietus turi ne tik pirmųjų klasių moksleiviai ir lopšelių-darželių priešmokyklinių grupių auklėtiniai, bet ir antrokai.

Nemokami bus pietūs skiriami nepriklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų.

„Atkreipiame dėmesį, kad priešingai nei buvo iki šiol, keisis prašymų dėl nemokamo maitinimo tvarka. Siekiant sumažinti administracinę naštą, įstatyme įteisinta nauja koncepcija, pagal kurią nemokamų pietų skyrimas bus paprastesnis. Atsisakyta reikalavimo tėveliams teikti Savivaldybei prašymą dėl nemokamų pietų skyrimo. Mokyklos turės patvirtintus sąrašus, pagal kuriuos ir bus automatiškai skiriamas nemokamas maitinimas. Žinoma tėveliams yra paliekama teisė atsisakyti jų vaikui skirtų pietų, tačiau atsiradus poreikiui vėl galima kreiptis į mokyklos, kurią lanko jų vaikas, administraciją“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Preliminariais skaičiavimais nuo šių metų rudens Panevėžyje nemokamą maitinimą turėtų gauti 2690 priešmokyklinukų, pirmokų ir antrokų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų