Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Pakartotinai tirtas vanduo Nevėžyje ties Kultūros ir poilsio parku

Pakartotinai tirtas vanduo Nevėžyje ties Kultūros ir poilsio parku

Birželio 22-ąją atlikus pakartotinį vandens mėginio tyrimą iš Kultūros ir poilsio parke esančios braidyklos, nustatyta, kad vandens tarša neviršija higienos normų.

Oficialiose Panevėžio miesto viešosiose maudyklose – prie „Ekrano“ marių bei Lėvens upėje Piniavoje maudytis yra saugu, vandens ir smėlio būklė atitinka higienos normas. Šiose maudyklose vandens ir smėlio užterštumas yra tiriamas kas dvi savaites ir gyventojai apie tai periodiškai informuojami. Artimiausias patikrinimas bus vykdomas birželio 29 d.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras perspėja gyventojus, kad maudantis būtina laikytis saugumo taisyklių, padedančių išvengti užkrečiamųjų ligų plitimui per vandenį: maudytis tik žinomose, leistinose vietose; po stiprių liūčių tris paras nesimaudyti atviruose vandens telkiniuose dėl padidėjusios vandens taršos; maudantis atviruose telkiniuose stengtis, kad vanduo nepatektų į burną; negerti vandens iš atvirų vandens telkinių, taip pat šiuo vandeniu neplauti daržovių, vaisių, uogų ar indų; iškylaujant pasirūpinti švariu vandeniu, tinkančiu gėrimui, rankų higienai ar vaisių nuplovimui.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų