SAM perka iš Kinijos medicinines apsaugos priemones

SAM perka iš Kinijos medicinines apsaugos priemones

Lietuva pasirašė tiekimo sutartis dėl medicinos asmens apsaugos priemonių šalies gydymo įstaigoms. Numatyta, kad jos Lietuvą turėtų pasiekti artimiausiu metu.

Sveikatos apsaugos ministro, Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, medikų saugumas šiandien yra vienas iš svarbiausių prioritetų.

Kiekvienas medikas šiandien yra aukso vertės, kiekvienas iš jų – viltis, kad mes su mažiausiais įmanomais praradimais įveiksime šią pasaulinę koronaviruso grėsmę. Mūsų tikslas – maksimaliai juos apsaugoti, nes medikai, rizikuodami savo sveikata ir net gyvybe, stoja į pirmąsias kovos su naujuoju koronavirusu fronto linijose. Be jokios abejonės, jie yra šių dienų mūsų didžiausi herojai“, – sako A. Veryga.

Jau yra vykdoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro pasirašyta sutartis dėl 80 000 vnt. respiratorių (FFP3) įsigijimo UAB „Jugrita“. Jau šią savaitę pirmieji kiekiai bus pristatyti į Lietuvą, likę – per artimiausią savaitę.

Taip pat per Lietuvos ambasadą Kinijoje lygiagrečiai derinamas didelis apsaugos priemonių užsakymas iš Kinijos. Šiandien pasirašyta sutartis, pagal kurią jau kitą savaitę Lietuvą pasieks:

  • respiratoriai (FFP2) – 1 800 000 vnt.;
  • veido vienkartinės kaukės – 5 700 000 vnt.;
  • apsauginiai akiniai – 810 000 vnt.;
  • vienkartinės kepuraitės – 1 800 000 vnt.;
  • vienkartiniai chalatai (nesterilūs) – 1 800 000 vnt.;
  • vienkartiniai kombinezonai su gobtuvu (sterilūs) – 1 050 000 vnt.;
  • vienkartinės pirštinės – 15 000 000 vnt.;
  • vienkartiniai antbačiai – 3 600 000 vnt.

 

Be to, dalį priemonių numatyta įsigyti per Europos Komisijos organizuojamą centralizuotą pirkimą. Lietuva yra pateikusi paraišką 300 000 vnt. respiratorių, 1 000 000 vienkartinių kaukių, taip pat 400 vnt. DPV aparatų pirkimui.

Taip pat šiandien į Lietuvą atvyksta 20 000 vnt. kaukių ir 120 000 vnt. vienkartinių pirštinių kaip Huawei (BITE) and China Chamber of Commerce labdara Lietuvai.

Šiam procesui koordinuoti SAM yra sukurta darbo grupė, kuri koordinuoja asmens sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimą medicinos įranga ir medicinos priemonėmis valstybinio lygio ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu. Poreikis nuolat stebimas, atitinkamai reaguojant į visų gydymo įstaigų poreikius ir užtikrinant asmens apsaugos priemonių pristatymą laiku.

Taip pat SAM yra atvira ir Lietuvos tiekėjų pasiūlymams. Visi gauti pasiūlymai peržiūrimi, vertinamas tiekėjų patikimumas ir produkcijos kokybė. Vėliau bus sprendžiama dėl tolesnio galimo bendradarbiavimo galimybės ir apimčių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų