M. Garucko nuotr.

Užtemusi Panevėžio eglė sukėlė ažiotažą

Užtemusi Panevėžio eglė sukėlė ažiotažą

Nevienareikšmiškai įvertinta šiųmetė Panevėžio eglė nesulaukusi Naujųjų užgeso. Į Laisvės aikštę pasigrožėti šventiniu akcentu atvažiavusiuosius vakare pasitiko tamsa – nors aikštėje švietė žibintai, eglė ir ją juosiančios girliandos skendėjo tamsoje.

Į aikštę iškviesti Savivaldybės įmonės „Panevėžio gatvės“ budintys elektrikai. Eglė vėl nušvito po 21 val. Šiuo metu nešviečia dar kelios dekoracijos.

Gedimas sukėlė nemenką ažiotažą. Socialiniuose tinkluose panevėžiečiai piktinosi, jog puošmenoms skirta solidi suma nepasiteisino.

„Vienu žodžiu – balanos gadynė“, – šaipėsi vieni. Kiti ironizavo, jog dėl užtemusios eglės bus kalti konservatoriai, o tretieji šaukėsi Hario Poterio „kovai su tamsos valdovu Voldermortu“.

Šventinėms miesto grožybėms Savivaldybė šįmet atseikėjo per 150 tūkst. eurų. Iš jų per 64 tūkst. eurų – eglės pastatymui, jos dekoracijoms ir erdvei aplink. Likusios lėįos – Laisvės aikštės ir centrinių miesto gatvių puošybai. Vien stulpų šįmet mieste dekoruota 160.  Panevėžį kalėdinėmis dekoracijomis ir eglę puošė Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi vilniečių įmonė „Švenčių studija“, kuri puošė ir Vilniaus eglę.

Anot vertinimo komisijos narių,  iš konkursui pasiūlytų trijų variantų „Švenčių studijos“ buvo geriausias, o kainos visų labai panašios.

„Mačiau visus tris siūlomus projektus, kurie buvo pateikti konkursui, tad galiu pasakyti, kad nebuvo ko rinktis. Vienas jų buvo visiškai niekinis, kitas – beveik toks pat kaip praėjusių metų: girliandos ir keli burbulai. Ir šis trečiasis – savotiškas kokteilių vakaro variantas. Iš to, ką galėjome išsirinkti, pasirinkome tikrai ne patį blogiausią variantą. Jis visiškai kitoks, dieną atrodo vienaip, vakare – kitaip. Mėgstu į viską žvelgti pozityviai – eglė tikrai traukia dėmesį“, – „Sekundei“ yra teigęs Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas, dalyvavęs komisijoje, atrinkusioje konkurso miestui puošti laimėtoją.

Pagal su Savivaldybe pasirašytą sutartį „Švenčių studija“ atsakinga ne tik už eglės papuošimą, bet ir jos priežiūrą.

 

 

 

Komentarai

 • Pinigų švaistymas ir tiek.

 • Labai graži eglė, sukurianti ar sustiprinanti šventinę nuotaiką. Tik gaila, kad tada, kai man labiausiai reikėjo jos viso grožio (labai norėjosi svečiams parodyti tą šventę), ji buvo tamsi

  • Tikrai, labai graži eglė, o gedimas buvo tik trumpalaikis, ar reikia dėl to keiksnotis, juk taip nutinka ir buityje. Džiaukimės Panevėžio puošmena, nes Naujieji Metai jau po kelių valandų. Su šventėmis ir puikių metų visiems, tegul trumpalaikiai gedimai netemdo šventinės nuotaikos, o tik ją sušildo !!! Džiaukimės….!!!!!

 • Tikrai labai grazi siu metu Panevezio eglute. Dar tokios niekada nebuvo. Na, o gedimai juk pasitaiko…

 • Labai gera ir grazi egle. Nuostabus miesto papuosimas. Taciau matyt piktosios jegos tiek uzbure, kad tos itampos nebeislaike egle

 • Gražiausios eglės būdavo vaikystėje, o čia kažkokia brangi parodija.

  • Atsakyti
 • Žinoma, dėl skonio nesiginčijama, bet šiemetinėje eglėje visko per daug ir viskas per ryšku. Tiesiog nenoninis chaosas. O aplinkos puošmenose yra ir gražių elementų.

 • Absurdas,geriau vaikų būrelius,dailės,muzikos mkl būtų nemokamos,nei ištratint ant eglės…Vaikams bet kokia eglutė skoningai papuošta,dar geriau-jų pačių,būtų šventė.O analfabetai suauge lai namuose puošia,kokias nori…Vai vai kokia laimė tarp abgriuvusių centro fasadų ir vaiduoklių,tamsių ir duobėtų gatvių…

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų