Dešimtmečius naujos autobusų stoties laukusiam ir prie jos atnaujinimo gerokai priartėjusiam Panevėžiui vėl gresia likti murdytis toje pačioje pelkėje. V. Bulaičio nuotr.

Kelias į stotį – per STT

Kelias į stotį – per STT

Dešimtmečius naujos autobusų stoties laukusiam ir prie jos atnaujinimo gerokai priartėjusiam Panevėžiui vėl gresia likti murdytis toje pačioje pelkėje. Savivaldybei rengiant paraišką dėl finansavimo esamo stoties pastato rekonstrukcijai, Seimo narys Povilas Urbšys spaudžia Vidaus reikalų ministeriją (VRM) kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Spaudžia ministeriją

 Tokios iniciatyvos ėmęsis parlamentaras teigia turintis informacijos, kad STT agentai domisi autobusų stoties reikalais ir netgi apklausė kai kuriuos asmenis. P. Urbšys teigia ir pats abejojantis dėl šio projekto. Jis tikina ilgai nesupratęs, kad esamą stoties pastatą ketinama rekonstruoti ir dar pastatyti naują.

P. Urbšio vizitų sulaukusi VRM pati nusiuntė į Panevėžį delegaciją patikrinti ažiotažą sukėlusį projektą, o paskui pripažino nieko abejotino neįžvelgusi. Ministerijai neskubant dėl autobusų stoties reikalų kreiptis į STT, parlamentaras nesudeda rankų ir žada to pasiekti per premjerą.

Vietos valdžia tokį P. Urbšio rūpinimąsi strateginio projekto skaidrumu vertina kaip cinišką politinį ėjimą rengiantis kitąmet vyksiantiems mero rinkimams.

Sulaukė signalų

Panevėžio savivaldybę prieš mėnesį sudrebinęs pradėtas ikiteisminis tyrimas, ant atsarginių suolelio trims mėnesiams pasodinęs svarbiausią jos asmenį – merą bei jo patarėją, gali nublankti prieš bręstantį dar vieną.

Vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis „Sekundei“ patvirtino, jog svarstoma paklausti STT, ar šioji nesiaiškina ir autobusų stoties projekto peripetijų.

„Vienas iš variantų gali būti paprašyti STT paaiškinti, ar kas nors dėl šio projekto daroma.“

A. Gražulis

Viceministras teigia, jog tokia iniciatyva kilo ne iš pačios ministerijos.

„Pretenzijų Panevėžio savivaldybei dėl šio projekto neturime. Bet esame gavę šiokios tokios informacijos. Kol kas ją analizuojame ministerijos viduje. Vienas iš variantų gali būti paprašyti STT paaiškinti, ar kas nors dėl šio projekto daroma“, – teigė A. Gražulis.

Viceministras sako informacijos šaltinių neatskleisiantis.

Anot jo, kol kas ministerija nemato priežasčių, kodėl Panevėžio autobusų stoties projektas galėtų būti stabdomas.

„Kol kas nematome pagrindo stabdyti. Mes tik esame gavę susirūpinimo signalų“, – sako A. Gražulis.

Nors Europos Sąjungos finansinės paramos etapas, suteikęs galimybę penkiems didiesiems šalies miestams sutvarkyti savo viešąsias erdves, baigiasi 2020 m., o europinę paramą gavę projektai privalo būti užbaigti iki 2023-iųjų, pasak viceministro, laikas nėra delsiančiųjų sąjungininkas.

„Visi statybų projektai turi vieną didelį trūkumą – paprastai jie ilgai užtrunka. Todėl tų, kas vėluos, gali laukti niūri ateitis“, – „Sekundei“ teigė A. Gražulis.

Eis iki premjero

VRM informacijos šaltiniu neslepia esąs P. Urbšys. Seimūnas neneigia raginantis ministeriją rašyti paklausimą STT dėl Panevėžio autobusų stoties projekto.

„Kad STT domisi stotimi, informaciją ministerijai suteikiau aš. Man teko bendrauti su asmeniu, kuris tuo klausimu buvo apklaustas. Logiška, kad dabar ministerija turi pateikti paklausimą STT, kokiais aspektais domimasi autobusų stoties projektu“, – įsitikinęs P. Urbšys.

Anot jo, vienas Panevėžio architektas, neseniai viešojoje erdvėje išsakęs nepritarimą naujos stoties projektui, į STT iškviestas po to, kai šioji kitame ikiteisminiame tyrime jau buvo pareiškusi įtarimus Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui bei dar penkiems asmenims.

Tai, kad VRM jau bemaž savaitę nereaguoja į raginimą siųsti raštą STT, parlamentarą stebina.

„Tada reikės, ko gero, su premjeru kalbėtis“, – dar aukščiau žada kreiptis P. Urbšys.

STT Panevėžio valdyba paneigė, jog domimasi ir autobusų stotimi. Valdybos atstovės ryšiams su visuomene Ritos Škutienės teigimu, šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje nesusijęs su autobusų stoties reikalais. Anot jos, nėra ir dėl stoties apklaustų asmenų.

Nežinojo, ką komanda dirba

Iniciatyvą, kad Panevėžio autobusų stoties reikalai iš tiesų pasiektų STT, rodantis Seimo narys tvirtina norintis įsitikinti, ar viskas šiame projekte skaidru. Kol kas jam miglotas atrodo Savivaldybės planas už ES lėšas rekonstravus esamą stoties pastatą į jį iš Kranto g. perkelti Verslo konsultacinį centrą bei Turizmo informacijos centrą, veikiantį Laisvės a., o stotį įkurdinti pastačius naują.

„Aišku, yra teisėti Savivaldybės tarybos sprendimai. Bet klausiu VRM, ar jai atrodo normalu, kad prieš kurį laiką ES lėšos buvo skirtos Verslo konsultaciniam centrui Kranto g. įrengti, o dabar vėl ES pinigai būtų leidžiami tam pačiam centrui įrengti jau kitoje vietoje?“ – ministerijai abejones dėl panevėžietiškojo projekto racionalumo sėja P. Urbšys.

Parlamentaras tvirtina ilgą laiką nežinojęs, kokią autobusų stoties viziją turi Panevėžio valdantieji. Esą per jo paties vardu pavadintą sąrašą į miesto Tarybą išrinkti politikai nebuvo su juo atviri iki galo.

„Įsivaizdavau, kad esamą stoties pastatą nušluos nuo žemės, jo vietoje nieko neliks. O kad bus du pastatai – rekonstruotas senasis ir statomas naujas, man naujiena“, – tikino P. Urbšys.

Referento pareigos netiko

Seimo narys tvirtina nežinodamas situacijos valdantiesiems nuolatos akcentuodavęs, jog autobusų stoties sutvarkymas turi būti šios kadencijos prioritetas. Vis dėlto neslepia net mero R. Račkausko prašomas nesutikęs tarpininkauti dėl vizitų į ES paramą administruojančią Centrinę projektų valdymo agentūrą ar kitas valstybės institucijas.

„Buvo įspūdis, kad jis nori, jog būčiau vos ne jo referentas ir paskambinčiau susitarti dėl mero susitikimų“, – piktinosi P. Urbšys.

Parlamentaras teigia tik iš VRM sužinojęs, kad Panevėžio savivaldybė dar 2015-aisiais turėjo parengtą projektą ir jau buvo galima skelbti konkursą dėl autobusų stoties ir jos teritorijos atnaujinimo. Pagal jį būtų rekonstruotas dabartinis pastatas, pastatyta stoginė, bet apie naujo stoties pastato statybas nebuvę kalbos.

„Meras man nutylėjo aplinkybę, kad jau iki jo buvo viskas parengta. Kam reikėjo R. Račkauskui viską užsukti iš naujo? Autobusų stoties problema prieš 10 metų konservatorių buvo įstumta į neskaidrų akligatvį, o dabar vėl sprendžiama su neskaidriais nutylėjimais“, – aiškintis imasi P. Urbšys.

Siūlo palikti kitiems

Dabartinis projektas, kuris iš esmės pakeistų Savanorių aikštės veidą, Seimo nariui atrodo neracionalus ir neekonomiškas. Savivaldybės bei miesto architektų tarybos argumentai, kad rekonstravus senąjį pastatą pritaikant jį kitoms reikmėms, o naujajai stočiai pastačius modernių architektūrinių formų statinį bei sukeitus vietomis parką ir autobusų terminalą, Panevėžys atsikratytų kaimo įvaizdžio ir kilstelėtų į didmiesčių lygą, P. Urbšio neįtikina.

„Dėl noro patenkinti architektūrines ambicijas Panevėžys gali prarasti milijoną. Žmonės jau taip pavargę dėl tos stoties šunvotės, jog jiems svarbu, kad tik kažkas būtų“, – grėsmę mato parlamentaras.

Savivaldybę jis kaltina forsuojant stoties projektą, nors, pasak P. Urbšio, tam nėra reikalo. Anot jo, po rinkimų atėjusiai naujai Tarybai pavasarį dar nebūtų vėlu projektą koreguoti.

Pats P. Urbšys irgi turi ambicijų dalyvauti vasarį vyksiančiuose rinkimuose ir atsisėsti į Panevėžio mero kėdę.

Baiminasi dėl finansavimo

Esamą autobusų stoties pastatą Savivaldybė planuoja rekonstruoti už ES paramą. Kad gautų tam lėšų, paraišką turi suspėti pateikti iki šių metų gruodžio paskutinės dienos.

„VRM turės priimti sprendimus dėl projekto finansavimo. Aišku, jei jai daromas spaudimas, gali lėšų ir neskirti – Panevėžys vienareikšmiškai nukentės. Visokios skleidžiamos abejonės dėl projekto skaidrumo ne padeda jį įgyvendinti, o trukdo“, – teigė Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Anot jo, senąjį pastatą rekonstruojant, tuo pačiu metu būtų statomas naujas. Modernus statinys apželdintu stogu iškiltų laisvame valstybinės žemės sklype greta dabartinio įvažiavimo į stotį. Jo statybai, pasak R. Paužos, taip pat planuojama gauti ES finansavimą.

Seimūno pareiškimus apie Savivaldybę prislėgsiančią milijoninę skolą direktorius vadina laužtais iš piršto. Anot jo, Savivaldybei prie šių ES finansuojamų projektų tektų prisidėti po 15 proc., o tai galėtų sudaryti apie 1 mln. Eur.

„Savivaldybės metinis biudžetas 90 mln. Eur. Tik bendro susitarimo reikalas, kaip paskirstyti pinigus. Milijonas biudžetui nėra ta suma, dėl kurios reikėtų gąsdinti“, – sako R. Pauža.

Savivaldybė turi ambicijų pastatyti modernių formų, apželdintu stogu naują autobusų stoties pastatą.

P. Urbšys mano, jog pakaktų renovuoti esamą. V. Bulaičio nuotr.

Anksčiau Savivaldybė rengėsi naująją stotį patikėti pastatyti privačiam investuotojui. Mainais jam būtų atiduota automobilių stovėjimo aikštelė miesto centre, greta prekybos centro. Visgi prokuratūrai įspėjus nedaryti teisės aktų pažeidimo, privataus investuotojo indėlio atsisakyta.

„Jei per keletą metų įrodysime teisme, kad vis dėlto buvome teisūs, nuo to stotis nepasistatys ir miestiečiams nebus geriau“, – sako R. Pauža.

Tačiau jis teigia negalintis pateisinti sėjamų abejonių dėl neva perteklinių Savivaldybės ambicijų pastatyti naują stotį. Kartu būtų pertvarkyta visa Savanorių a. teritorija – esamų autobusų stotelių vietoje, priešais daugiabučio namo langus, įrengtas jaukus parkas, o alyvų skvero vietoje, išsaugant čia augančius vertingus medžius, – laukiamasis.

Pasak R. Paužos, stotį įrengus arčiau gatvės ir J. Basanavičiaus g. sankryžos, autobusai nebesuktų ratų aplink, kaip kad dabar, todėl sumažėtų oro tarša ir gyventojų butuose girdimas transporto triukšmas.

„Kas iš to, jei esamą stotį perdažytume? Ji vis tiek liktų ta pati. O Panevėžiui reikia modernios. Juk galime turėti ir naują parką, ir naują stotį“, – sako administracijos direktorius.

Kaltina politiniu cinizmu

Kad nuo P. Urbšio buvo nuslėpta informacija apie Savivaldybės planus esamą stoties pastatą rekonstruoti ir pastatyti naują, kategoriškai nesutinka Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Anot jo, būtų sunku įsivaizduoti, kad Seimo narys galėjo nežinoti, kas vyksta Panevėžyje, jei ir visuomenei stoties pertvarkymo vizija viešinama nuo 2016-ųjų. Pasak R. Račkausko, stoties projektui parlamentaras niekada nėra prieštaravęs.

„Dabar P. Urbšys daro 180 laipsnių posūkį ir tai galėčiau paaiškinti tik taip – projektą bandoma stabdyti tik dėl ciniškų politinių išskaičiavimų. Bet jei žmogus veržiasi valdyti miestą ir neturi supratimo, ką dvejus metus jo komanda dirbo, man kyla klausimas dėl paties adekvatumo“, – sako Panevėžio meras.

Anot jo, P. Urbšys net neprieštaravęs, kad naująją stotį statytų privatus investuotojas už savo lėšas.

Seimūno metamas koziris, esą Savivaldybei su stoties projektu dar nėra kur skubėti, merą pykdo.

„Stoties reikalai tęsiasi nuo 2016 m. ir tai vadinama skubotumu? Mano akimis, kaip tik tas projektas juda per lėtai. Pats P. Urbšys mus visą laiką ragino skubėti, kad greičiau matytųsi rezultatas. Dabartinė jo pozicija vienareikšmiškai rodo pasikeitusius paties politinius planus. Kadangi mus suvokia jau kaip ne savo komandą, suprantamas jo interesas, kad iki kadencijos pabaigos nuveiktume kuo mažiau. P. Urbšys žaidžia politinį žaidimą, kuris, mano akimis, nuo miesto interesų skiriasi“, – pareiškė R. Račkauskas.

Pataria nesikišti

Meras neslepia, kad atėjus į valdžią buvo rastas pirmtakų palikimas – modeliuojamas stoties sutvarkymo investicinis projektas. Pasak R. Račkausko, pagal tuometes finansavimo taisykles buvo labai ribotos galimybės atnaujinti stotį – tebuvo įmanoma tik paremontuoti esamą pastatą nekeičiant net jo tūrio bei pastatyti stoginę.

„P. Urbšys, būdamas istorikas, sprendžia apie projektų racionalumą. Man labiau imponuoja Nacionalinės premijos laureato architekto R. Paleko logiškesni argumentai, siūlantys racionalesnę eismo transporto sistemą – ne po visą Savanorių aikštę ratu varinėti autobusus, o juos kompaktiškai įkurdinti prie gatvės. Geriausia šnekėti apie tai, ką išmanai, o ne kas atrodo“, – sako meras.

Jį stebina seimūno priekaištai Panevėžiui, jog švaistomos ES lėšos viena po kitos įrenginėjant patalpas Verslo konsultaciniam centrui. Pasak R. Račkausko, Savivaldybei amžinai stinga tvarkingų patalpų, kurias būtų galima skirti kokiai nors veiklai.

„Ar tai yra blogai, kad pasinaudojant ES parama jos suremontuojamos?“ – atkerta meras.mą. V. Bulaičio nuotr.

Komentarai

 • Urbšys veikia prieš miesto interesus. Spaudžia ministeriją nors demokratiškai išrinkta miesto taryba priėmė sprendimą kuris seimo nariui netinka. Koks tas žodis, kai vienas savo valią primeta visiems kitiems?

  • Kokią teisę turi buvęs STT šefas (buvusių būna?) daryti spaudimą VRM-ai? Ne sieną, ne stalą, ne grindis spaudžia o valstybės pareigūnus. Asmuo su dviem antpečiais (STT ir seimas) daro spaudimą ir daro poveikį ministerijos darbuotojams.
   Ar čia ne baudžiakas?

   • vaikeli vaikeli, pabūk mažesnė už žolę, tylesnė už vandenį, nors Sibiran neišveš, bet gyvenimą tai sugadins…

    • Pasisakau už naują stotį ir palaikau Račkauską!

     • Račkauskui stiprybės linkiu. Košmaras grynas.

     • Taip pat pasisakau uz nauja stoti.

     • MES PRIEŠ NAUJĄ AUTOBUSŲ STOTIES STATYBĄ PANEVĖŽIO MIESTE. LABAI GEROJE VIETOJE STOVI MŪSŲ MIESTO AUTOBUSŲ STOTIS. Nepritariame jokioms naujoms autobusų stoties statyboms Panevėžio m. Palaikome seimo narį P.Urbšį ir jo nuomonę.

     • Palaikome Seimo nario Povilo Urbšio išsakytus teiginius.

     • laikas pasisakyti tiesiai šviesiai ir rinkėjams atšaukti iš seimo tą veikėją

     • Labai gerai suplanuota kad nauja autobusų stotis, bus patraukta arčiau gatvės, kad, nebebus apvaževimo ratu, su vienpūsiu eismu, matosi išmanančio urbanisto specialisto ranka. O Urbšys apsijuokia kai visais klausimais vaizduojasi išmanančiu, ir dar gi nieko nėra blogiau už išdavystes. Merui pagarba, o, Urbšiui von.

  • Akivazdu kad ne korupcijos skandaluose figuruojantiems veikejams reikia patiketi spresti si klausima, ateis nauji valdantieji ir dabartine stoti per pusmeti sutvarkis neatpazystamai.

   • Muilo burbulas o ne korupcijos skandalas.

   • Pritariu nuomonei ir dabartinei korumpuotai valdziai nereikia meluoti kad pastato rekonstrovimas yra tik perdazymas. Kodėl jie bijojo skelbti stoties konkursą, o atidavė Palekui be konkurso?

    • Atsakyti
   • Urbšio veiksmai yra daugiau nei cinizmas

  • Ministerijai neskubant dėl autobusų stoties reikalų kreiptis į STT, parlamentaras nesudeda rankų ir žada to pasiekti per premjerą.

   • Kodėl ne į NASĄ?

  • Kad STT domisi stotimi, informaciją ministerijai suteikiau aš.

   • Tas AŠ/TU – tai PU ?

    • pu- fūūūūūū…

  • Ziurint is sono, matosi kad viskas buvo tempiama link to kad bet kokia kaina verslinikams atitektu zemes sklypas salia iki, o argumentai tipo autobusams rato nereiks sukti labai vaikiskai skamba. Del keliu bobuciu vazinejanciu i sodus tikrai neverta naujo stoties pastato statyti.

   • Jau liepos pabaiga. Apie verslininkų paramą niekas nebekalba. Taigi būtų nesvietiškai blogai buvę jeigu švedų kapitalistai būtų Panevėžį postsovietinį sušelpę 0,7 milijono, nes po to tai pačią jų šalį dėl beribio išlaidavimo būtų užplūdusi skurdo krizė.

    • ir mergytės su žuvyte skulptūrą nuo Laisvės aikštės fontano skubiai sugrazinti Jaukurų įmonei, nes ne eurą ir ne du ji kainavo, o tai gali įtakoti įmonės finansinių rodiklių sumažėjimą ir privesti dar net prie bankroto

   • Panevezio nelaimė, tai kad savivaldybė uzsiima ne administravimu, o projektavimu. Ir dar baisiau, dabartiniam merui kuris negali pasigirti projektais miestas tapo jo smelio dėže.

    • Atsakyti
    • visiškai kitaip manau. Projektai gražūs ir darbai daromi pakankamai greitai. Atsarga gėdos nedaro. Prie konservatorių tai šlep-tep priprojektavo dumblo kasimo darbus iš Nevėžio žaibo greičiu, tai paskui ieškojo ieškojo to dumblo ir nė kiek dumblo nerado. Remiu merą ir kuo toliau tuo labaiu suprantu kur ir ką reiškia Urbšys.

     • Atsakyti
     • Na matai, kaip gerai, kad tau patinka tamsta mokytoja. O kokie darbai?

   • Pritariu šiam komentarui . tegul nepasakoja pasakų , apie autobusų sukamus ratus, o nutyli apie visą žemės plotą esantį prieš IKI PARDUOTUVĘ. KODĖL ? Labai gera yra senoji Panevėžio m. autobusų stotis. Labai geroje vietoje stovi jau daug dešimtmečių , labai patogu visiems. Kažkas užsimanė per stotį padaryti kažką …..ir pradėjo stumti planą ….ar kam neaišku dėl ko? Nepritariame jokioms naujose vietose statyboms. REIKALINGA ATNAUJINTI tą pačią autobusų stotį, GALYMYBĖ YRA JĄ PAČIĄ PRAPLĖSTI toje pačioje vietoje.

    • Atsakyti
    • Atskrisk ir pamatysi ratą aplink Alyvų parkelį, jeigu tavo teleskopas nedatraukia . Kaip gyventi mums virš vadinamos mergaičių parduotuvės? Surenovavome kad garsą primažintų, bet nieko nepadeda. Nė vieno lango į stoties pusę negalime atsidaryti žiemą vasarą, o rytais nuo pusės penkių pradeda ratus važiuoti, baigia prieš vidurnaktį ir dar naktinių autobusų porą pravažiuoja. Ir uždarytais langais viskas girdisi. Anūkus migdau virtuvėje ant fotelio susilankstomo, nes jie neprate prie tokio triukšmo. Kvėpuoti nėro kuo nes vėjo prapūtimui nepalikta vietos. Smirdi stoties teritorija nuo degalų ir teršalų. Žinoma, kad traukti tik tą stotį ir skubiai prie Basanavičiaus gatvės ir baikti miestiečius gyventojus kankinti. UŽ NAUJĄ STOTĮ! Dėkui Račkauskui už pasirūpinimą ir nebandykit žmogui trukdyti o tai parašus susirinksim o tai eisim piketuot su Urbšio atvaizdu.

     • Atsakyti
  • As tai nebegaliu ziureti i korupcijos demem ismusta mero veida ir netikiu nei vienu jo zodziu, kitiems ta pati patariu.

   • Atsakyti
   • baik sąpalioti. Pasitikiu meru Račkausku.

    • Tikejimas dalykas rimtas. Turbūt tikėsi, kai ir pasodins?

  • Skelbti Urbšiados monarchinę „respubliką“ visoje miesto teritorijoje. Kam nepatinka – emigruos. Kitu dėl jo hiperaktyvumo atveju akmens ant akmens neliks ir visus iš proto išvarys.

   • Atsakyti
  • Kelias į šviesų postsovietinį rytojų siekiant marionetinių instancijų ..?

   • deja deja, skaičiuojant trečią nepriklausomybės dešimtmetį seimo narys (ne KGB, ne MI6, ne Mosadas) būtent tokią valstybę konstruoja ir konstruoja būtent tas, kuris save vadina dabartinio seimo architektu. konstruoja valstybę, kurioje tarnybomis kaip peiliu ir šakute naudojasi vienas asmuo Dar NEUŽVALDYTA?

  • Kodėl Urbšio nesiima seimo etikos komisija?

  • kOJAS PAKERTA SKAITANT – OT, TAI ŽALIA RŪTA…………………
   kUR MES GYVENAME? VALSTYBĖ VALSTYBĖJE, KUR BUVUSIEMS DALINAMA SLAPTA INFORMACIJA Į KAIRĘ IR Į DEŠINĘ?????

   • Čia ir yra esmė. Ką veikia VSD?

    • ,,STT Panevėžio valdyba paneigė, jog domimasi ir autobusų stotimi. Atliekamas tyrimas nesusijęs su autobusų stoties reikalais. Nėra ir dėl stoties apklaustų asmenų.“

     • Atsakyti
  • Man irgi kyla abejonių dėl adekvatumo to asmens, kuris mažesnis nei dedasi ir manosi.

  • Tik Račkauskas gali turėti tokį kietą stuburą kokio Urbšiui neįveikti. Miestas su Jumis mere! Šitą vasarą su dėkingumu matome Jūsų darbus ir tokius didelisu pasikeitimus į gerą pusę kad tik dėkoti ir dėkoti norime.

 • Kad kariauji su Račkausku per STT – suprantam, gi esi iš STT.
  Kad daužai miestiečių svajones – ar turim suprasti kad taip ir priklauso seimo nariui???????

  • Šį kartą yra teisus seimūnas P. Urbšys . Nesame tokie turtingi, kad stabiliai pastatytą senobinės statybos pastatą atiduotume kažkam , o autobusų stočiai pastatytume kažkokį KIOSKĄ su nuleistų stogu , bet tik naujoje vietoje , bet tik vyktų statybos, bet tik būtų pajudintos piniginės lėšos….O KAM ? LABAI TIKĖTINA, KAD TIE KURIE PLANUOJA BUTINAI STATYTI NAUJĄ AUTOBUSŲ STOTĮ PAMNEVĖŽIO M.- N E S I N A U D O JA JA ???? KONSTATUOJAME-KAD DABARTINĖ AUTOBUSŲ STOTIS PANEVĖŽIO MIESTE STOVI GYVENTOJAMS PATOGIOJE IER SAUGIOJE VIETOJE. TO PASTATO ATNAUJINIMAS , PERDAŽYMAS – YRA PERIIMTINAS PANEVĖŽIO m. GYVENTOJAMS. NEREIKALINGA IŠ NAUJO IŠRADINĖTI DVIRAČIO….

   • Ko už mane rašai? Darbo sutartis tik nuo pirmadienio. Aš dar neatostogauju, o sovietinis mastymas tai mano privilegija. Valio Grūtui !

 • Ir kam panaikino telefonų būdeles? taigi kiekvienoje būdavo parašytas telefono numeris 03.

 • Pats nulėkei į STT ar Urbšys nusiuntė? Architektų brolija kaimynai ir biciuliai konservatoriai dabar nebijos su tavim kalbėtis? prie sovietų tai zmones salinosi buvusių ten kur vardo geriau neištarti.

  • Anot Urbšio, vienas Panevėžio architektas, neseniai viešojoje erdvėje išsakęs nepritarimą naujos stoties projektui, į STT iškviestas.
   Kad tik vienas achitektas labai viešai ir labai garsiai prieštaravo ir visi jo vardą bei pavardę žino. Urbšy, taigi ėmei ir paviešinai ikiteisminio tyrimo faktus. Visi TEN apklausti pasirašo dėl neviešinimo kad apie tai ką kalbejo ko klausė bus anė murmur, o tu taip ant viso miesto imi ir atskleidi to architekto tapatybę. Kai žmonės pažiūri jo projektą, kuriame pripaišyta oi kaip pripaišyta tai tada ………………. konkurencija plus …………………

 • Panevėžiui neabejotinai reikia naujos stoties. Palaikom geras įdėjas ir tegul tik dirba…

 • info: užsakymas atliktas laiku, adresatas neteko amo

  • Atsakyti
 • gal kas zino,kada Panevezy Povilines?

 • Keistos mintys , ir samprotavimai. Pasirodo Taryba nusprendė , bet su juo nepasitarė. Povilas akivaizdžiai pradėjo ruoštis rinkimams.

  • ,,svarbu, kad tik kažkas būtų“, – parlamentaras.

   • Atsakyti
  • kokiems rinkimams? greičiau – mišparams.
   rinkėjai ką visai abeliai?

 • Buvo trys draugai-ramunas,saulius ,povilas (RSP).Meiles reikalai viena atpurte,liko saulius,povilas (SP).stoties reikalai gali dar viena atpurtyti ir liks tik P. Tikrai kaip toj pasakoj

 • aš viską apie planus statyti naują stotį centre žinojau prieš 2 metus, nes skaitau spaudą, einu į parodas, buvau Aukštaitijos expo, bibliotekoj, atsidarau savivaldybės svetainę. Projektą kuris man labai patinka mačiau ne du ir ne tris kartus. Taigi koks modernus grazus ir jaukus išpildymas. Bet ne apie tai dabar gi.
  Gal Urbšys išrinktas nuo Gargždų? Tada kam jam domėtis kitame Lietuvos gale esančiu Panvežiu?

 • # UŽ NAUJĄ STOTĮ !

  • NAUJOS STOTIES !

 • tavo zinei,panevezy povilines jau prasidej ir teeeeeeeeeesis iki rinkimu pabaigos….na nebent dar po to teismas trims menesems prates

  • Argi seimo nariai dirba ne pagal pareigybių aprašą? Ar gali daryti kas pasišviečia? Kur žiūri etikos komisija seime???

 • išvežkite seną stotį į Grūto parką ir problemos neliks.

 • tai gal Urbsi i Gruta

  • O ką? Sovietinio paveldo istoriniam tyrinėjimam tenais daugoka.

 • Va čia tai valdžiažmogis! Nematė jis projekto! Aš tai mačiau Cido parodos metu. Miestas jam nerūpėjo ir nedomino. Nori tik garbės būti Vadu. Įpratęs mat taip…

  • Ar koks klapčiukas kad po agentūras jam lakstyti dėl’ statybų Račkauskui prašant? Žmogus jis ne dėl’ tą.
   Va griauti – čia kas kita, čia galima ir parlamentines vasaros atostogas aukoti dėl’ bendrojo griovimo reikalo.

   • Atsakyti
   • Neslepia net mero R. Račkausko prašomas nesutikęs tarpininkauti dėl vizitų į ES paramą administruojančią Centrinę projektų valdymo agentūrą ar kitas valstybės institucijas. „Buvo įspūdis, kad jis nori, jog būčiau vos ne jo referentas ir paskambinčiau susitarti dėl mero susitikimų“, – piktinosi P. Urbšys.

    • Atsakyti
 • Ko jūs tiek „pergyvenate“ dėl tos stoties, kada paskutinį kartą autobusu važiavote? Bet , kad P. Urbšys prieš savo miestą eina tai jau blogai.

 • o ,Dieve,ir vel tas Urbsys…… Ar gali kas nors ji sustabdyti?Nes Panevezys taip ir liks „akmens amziuje“….Tik uz modernius PASIKEITIMUS….ruosiamus kompetetingu specialistu.p.s.nezinau nei vieno konkretaus naudingo panevezieciams Urbsio darbo,tik „vandens drumstimas“visais klausimais

  • Atsakyti
 • Pasisakau už naują stotį. Urbšį tramdyti. Palaikau Račkauską.

  • Račkauską palaikau ir linkiu jėgų visom tom nesamonems ištverti.

   • Kad ir ant kiaules bile raitas

  • Nerašinėkite nesąmonių, kada neįsigilinote į to projekto esmę. O kaip su žeme prieš IKI PARDUOTUVĘ bus ??? . Labai gera yra senoji Autobusų stotis . Jai parinkta labai gera vieta, visiems patogu- žinoma tik tiems, kurie naudojasi autobusais , o ne tie, kurie ją pažįsta tik iš popieriaus projektų …

   • Vežtum tu kokį trisdešimt žmonių kiekvienas sveria po 60 kg, tai tas tris tonas norėtum vežti trumpesniu keliu ir mažesniu atstumu. Išvaduokite mane nuo važinėjimo ratais apie alyvas. Statykite naują stotį arčiau Basanavičiaus gatvės. Ir statykite mažesnę. Kai bus maža, tai mažiau apšildymas kainuos.

   • Ta žemė savo vietoje liks nepaliesta, nepačiupinėta, neparūšinta.
    Nauja stotis ne toje automobilių aikštelėje. Su žeme nebus nieko kitaip nei kad yra šiandien. Kožna trinkelė gulės savo vietoje per amžių amžius pakol pataps kultūrine vertybe kaip Pompėja.
    Už naują stotį!

    • Atsakyti
 • Stotis Panevėžiui – Achilo, kulnas visiems politikams. Gal ten kokie lobiai pakasti? Manu, kad išpūstas reikalas.

  • o gal Urbšys Panevėžiui – Achilo kulnas?..

 • Urbšy !!!!kiek galima???? Nusiramink ir pupuli nuramink

  • Geriau jau jooooookio seimūno nei tooooooooks… Vaikai ir tie viską supranta.

   • Po straipsnio visiškai neaišku, ar yra nusikaltimo sudėtis, ar ne. Jeigu ne, tai kodėl meras nušalintas? Galimai kažkas neteisėto vyko. Tame mėšle matyt dar ilgai kapanosimės. Turėtų būti viskas paprasčiau, jeigu viskas tvarkoje, tai pirmyn, statom, o jei yra pažeidimų – bauskime. Greičiau priimtų pareigūnų atsakomybės įstatymą, tada susimastytų mūsų išrinktieji.

    • P. Urbšio vizitų sulaukusi VRM pati nusiuntė į Panevėžį delegaciją patikrinti ažiotažą sukėlusį projektą, o paskui pripažino nieko abejotino neįžvelgusi.

     • Atsakyti
   • pritariu, kad nei vienas tiek košės neprivirė. Pats iškėlė merą Račkauską, dabar susipjovė. Lojo ištisai prieš konservatorius, o paties valdžia tiek privirė, kad pats į STT kreipiasi. Neadekvatūs ir jis ir rackauskas.

    Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/172651/

 • vienam patinka vogti,kitam-sodinti.Rezultatas-chaosas.Kiek miestas prarado milionu situ veikeju deka?

  • Atsakyti
  • Račkauskas nieko nepavogė ir nieko nepasisavino. Prisimenant Masiulio įvykius tai ten iš kart įkaltį konjako butelį su pinigais rado ir per TV pranešė parodė. Ko dabar pareigūnai tyli? Ar mero kabinete blakės apdulkėjo apmusijo?

   • Jie saugo nuo nusikaltimų, kuriuos dar gali padaryti ateityje. Va taip ir rašo pranešime.
    Ar ne siurrealizmas?

    • RAČKAUSKĄ SKUBIAI LEISTI Į DARBĄ. Nė sapne nesapnuoti briedai dedasi be jo, kaip sako patarleje, kad, katinas iš gryčios, tai pelės ant stalo.

     • Ka tas Rackauskas veikia iš viso? Kiek zinau gatves tai Jukna asvaltuoja. O rackauskas tai nieko.

 • P.Urbšiui seniai pas psichologą laikas,,,tarp kitko Diktanas labai geras Panevėžyje šio srities specialistas

 • Viskas krypsta taip, kad ir vėl liksim su sena apmusijusia stotimi. Pikta ir gėda, Gal reiktu eiti piketuoti ? Gal taip pavyktu pasiekti, kad Panevėžys turėtu gražią ir modernią stotį.

  • piketuoti po urbsio langais? ar agentai vardu Maryte nesufotkins visų???????????????

 • Palaikau ir stoties ,ir jos priegų,ir kitų modernių projektų vykdymą…KUO GREIČIAU turėtų vykti veiksmas,LABAI LABAI norisi realių pokyčių…ŠAUNUOLIAI,kurie dirbat ir stengiatės dėl miesto nežiūrint į jokius trukdžius….

 • … Liuciferis gauruotas
  Nagais jam plėšė nugarą prieš mus.
  ,,Čia, priešaky, Juda Iskariotas;
  Ore jo kojos, – tarė vadas man, –
  O visas jis giliai vidun įtvotas.
  Anų tik galvos kyščioja laukan;
  Štai iš nasrų išlindęs Brutas;
  Kaip jis, dantis sukandęs, raitos ten!
  Štai Kasijus: žiūrėk, koksai jis drūtas!
  Bet judinkimės, nėr ko laukt nakties.“
  Aligjeris Dantė. Pragaras. XXXIV giesmė; Liuciferio paveikslas.
  Paaiškinimai: Juda Iskariotas – buvęs apaštalas, pardavęs Kristų; Brutas, Kasijus – olitiniai veikėjai, nužudę Cesarį.

  • Atsakyti
  • Čia tai topas ! Iš amžių glūdumos, o kaip aktualu ir šiuolaikiška.

 • prognozuoju: uz panasius „nuopelnus“ nematyt urbsiui mero kedes! o Rackauskas, kai prileis prie darbo (kazi kas ji priskunde ir nueme?? neaisku??), tegu greiciau nauja stoti stato, ir stiprybes komandai. nes geda uz mano miesta, GEDA !!! per goduma ir stumdymasi prie lovio , muzikeliai beveik trisdesimt metu trype gera miesto varda. greit Pasvalys su Ukmerge bus didesni ir perspektyvesni nei gimtasis Panevezys. GEDA!!!ir ziauriai PIKTA!!

  • Atsakyti
  • Račkasuką grąžinti į darbą, o tai visokie urbšiai po plytą išnešios…

 • OBANA! Baudžiakas?…

 • Jei būtų vitaliukų, urbšių bei leliukų valia, mes iki šiol lindėtume urvuose. nieko naujo nenorėdami. na gal po vieną kitą teistumą turėdami…

  • taip taip, teistumą pagal principą „prisikabink prie stulpo“…

 • Savivaldybė neturi dar visų reikiamų dokumentų ir savivaldybės klierkams patogu aiškinti kad kažkas trukdo. Jei Panevėžys pasektų kitų miestų pavyzdžiu stotį turėtų greičiau. Argi nesuprantat, kad savivaldybės diletantai jau privirė košės?

  • Atsakyti
  • Užtat kad turi viską, ko reikia. Skaityk bent straipsnį žodis po žodžio sakinys po sakinio.

   • Atsakyti
   • Deja straipsnyje kai kas nutylėta….

    • Atsakyti
    • Kvailių armija labai norėtų sužinoti : Kas nutylėta? Gal galite įvardyti,kad būtų mažiau kvailių?

     • Atsakyti
 • Vyti tą Urbšį iš miesto, anksčiau maniau, kad protingas žmogus, bet pagal jo darbus ir nuopelnus miestui, tai kas galėtų paneigti, kad šis žmogus visiška Panevėžio nelaimė.

  • pervargo žmogus bekovodamas su Prezidente, frakcija ir tt ir kt. ne kitaip, o kai pervargo, tai ir pervargo visai visapusiškai, sanatorijos reikia.
   Seimas rimta atsakomybė, reikia sveikatas tikrinti visapusiškai ir privalomai kasmet jiem.

   • cia donkichotas kovoja, nežinia ar ne su savim?

 • Prašau nedelsiant pasirūpinti seimūno Urbšio sveikata. STT – pabuskite ir nesileiskite valdomi šito puspročio.

  • pakartoninai prašome tai rimta.

 • idiotai tame judėjime KARTU. Tikrai jau KARTU. Vienas kitą šunimis užpjūdys

 • Jūs miestieėiai reikallaukite referendumo dėl stoties,va jau 100 koment,kazin ar buvo prie kokios temos.dzin ta stotis daugelis net nesate buves daugel metų:) bet kai durniais va visus lako tai blogai ,labai blogai.ir kodėl dabar turi būt mums blogai?gal tegul jiems būna.nežinau tik priemonių,ne kažkaip jau per daug tos demoktratijos.gal reikia prašyti kiekvieno investuotojo dirbančio mieste,kad savo atstovą deleguotu tarybon:)na vokietis ,norgas dar kokiu esama.

  • Taigi turim vyr saugumieti, jis pas mus viska nusprendzia: kada meras nebegeras, kokia stotis turi buti. Dar koks menuo, ir visiems nurodys kada ir su kuo eiti miegoti 😉

 • nusikalba panevezio zmones, reikia naujos autobusu stoties, kaip atrodo senoji, o kokie tualetai, ir dar mokami, ar ne geda imti pinigus uz toki tualeta, geda pries kitus miestus, visi atsinaujina,ir nekalbekit nesamoniu

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (107)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų