SK Baltija nuotr

„Baltija“ parklupdė brazilų perpildytą Kauno „Vytį“

Antrame šalies salės futbolo čempionato ture Panevėžio „Baltija“ namuose susitiko su Lietuvos čempione Kauno „Vyčio“ komanda. Kauniečių ekipą, kurios pagrindą sudaro Brazilijos piliečiai, panevėžiečiai įveikė rezultatu 3:1.

Naująjį Lietuvos salės futbolo sezoną praėjusio sezono šalies vicečempionė Panevėžio „Baltija“ pradėjo rungtynėmis su A lygos debiutante  Klaipėdos „Koralo“ ekipa. Uostamiestyje vykęs susitikimas baigėsi taikiai – 3:3. Pirmajame ture „Vytis“ namuose 4:0 įveikė Vilniaus dailės akademiją (VDA).

Tesėjo duotą žodį

Tuomet po ne itin sėkmingai susiklosčiusių rungtynių Klaipėdoje „Baltijos“ žaidėjai ir treneriai teigė, jog visai kitokią komandą žiūrovai išvys susitikime su Lietuvos čempionais, kurių gretose rungtyniauja net aštuoni legionieriai. „Baltijos“ salės futbolininkai ištesėjo savo žodį, kovojo pasiaukojamai ir sugebėjo įveikti galingus varžovus.

Susitikimą abi komandos pradėjo atsargiai ir daugiau rūpinosi savo vartų saugumu. Iki pirmo kėlinio vidurio išvis nebuvo pavojingų momentų. Vis dėlto pirmasis rimtesnis pavojus iškilo prie aikštės šeimininkų vartų, kai kauniečių ekipos žaidėjas iš geros padėties nepataikė į vartus. Netrukus panevėžiečiai atsakė ne mažiau aštriu išpuoliu, tačiau smūgis nebuvo tikslus. Vykstant lygiai kovai aikštėje, pirmasis įvartis krito į „Baltijos“ vartus. 13-ą mačo minutę „Vyčio“ brazilas Lucio Thyago Brandao Santosas tolimu smūgiu į apatinį vartų kampą pelnė pirmą rungtynių įvartį. Toliau aikštėje vyko lygi kova ir, nepaisant abiejų komandų pastangų, įvarčių iki pertraukos daugiau nebuvo pasiekta.

Lemtinga antro kėlinio pradžia

Po pertraukos panevėžiečiai į aikštelę išbėgo labai ryžtingai nusiteikę. Žaidžiantysis komandos treneris Arūnas Šteinas jau pirmą antro kėlinio minutę netikėtu tolimu smūgiu išlygino rezultatą. Prabėgus vos pusei minutės, svečiai aikštės viduryje prarado kamuolį, o tuo pasinaudojęs panevėžietis Donatas Paulauskas, iššokęs vienas prieš vieną su „Vyčio“ vartininku,  jį nuginklavo ir išvedė „Baltiją“ į priekį. Itin karštai žiūrovų palaikomi šeimininkai nemažino apsukų ir toliau vertė varžovus klysti. Antro kėlinio viduryje šiurkščiai suklydo „Vyčio“ vartininkas Jevgenijus Dorofėjevas. Jis rankomis sugavo kamuolį ne vartininko aikštelėje, bet už jos ribų. Rungtynių arbitrai į svečių vartus paskyrė baudos smūgį, jį tiksliu ir stipriu smūgiu įvarčiu pavertė Arūnas Šteinas. Įgiję dviejų įvarčių persvarą, panevėžiečiai labiau rūpinosi savo vartų saugumu, o svečiai dėjo visas pastangas, kad išlygintų rezultatą.

Likus žaisti iki susitikimo pabaigos daugiau nei aštuonias minutes, „Vyčio“ vyriausiasis treneris Mindaugas Grigalevičius nusprendė rizikuoti ir vartininką pakeitė penktu aikštės žaidėju. Tokia kauniečių taktika pasiteisino praėjusiame sezone. Tuomet „Baltija“ irgi pirmavo 3:1, bet per tris paskutines mačo minutes „Vytis“ sugebėjo pelnyti du įvarčius ir išplėšti lygiąsias. Šį sykį pernykštis scenarijus nepasikartojo. „Baltijos“ žaidėjai puikiai gynėsi, be to, fantastišką reakciją ginant savo vartus kelis kartus pademonstravo Aurimas Žirgulis. Svečiai turėjo kelias neblogas progas pasiekti įvartį, bet ne mažiau pavojingi buvo ir panevėžiečių smūgiai į tuščius „Vyčio“ vartus. Emocingai vykusioje rungtynių pabaigoje daugiau įvarčių nebuvo pelnyta. „Baltija“ 3:1 įveikė „Vytį“ ir iškovojo fantastišką pergalę.

Šiose rungtynėse „Baltijai“ atstovavo šie žaidėjai: Aurimas Žirgulis, Laurynas Glinskis, Žilvinas Banys, Marius Butėnas, Domantas Nebilevičius, Gytis Žilinskas, Edgaras Stankevičius, Tautvydas Švelna, Tadas Markevičius, Donatas Paulauskas, Arūnas Šteinas.

Po laimėto susitikimo„Baltijos“ komandos vyriausiasis treneris Aurelijus Vekerotas neslėpė džiaugsmo.

„Nors klaidelių rungtynių metu neišvengėmė, tačiau sužaidėme labai gerai. Futbolininkai laikėsi žaidimo plano, rungtyniavo drausmingai ir pasiaukojamai. Labiausiai džiugina žaidėjų parodytas charakteris ir atsidavimas kovai. Tai, jog „Vyčio“ futbolininkai žais vartininką pakeitę aikštės žaidėju, mums nebuvo netikėtumas. Būtent tokiam scenarijui per treniruotes ruošėmės dvi savaites. Po šios įspūdingos pergalės atsipalaiduoti neketiname ir labai atsakingai ruošimės kitam susitikimui su VDA“, – „Sekundei“ sakė A. Vekerotas.

Šteinas: „Įrodėme, jog nesame prastesni už „Vyčio“ brazilus.“

Po laimėto susitikimo puikiai nusiteikęs buvo ir rungtynių didvyris Arūnas Šteinas.

„Manau, kad sužaidėme vienas iš geriausių rungtynių per visus klubo gyvavimo metus. Per susitikimą laikėmės žaidimo drausmės, mums pavyko įgyvendinti rungtynių planą ir laimėti prieš labai stiprų varžovą. Pasiekę pergalę įrodėme, jog nesame prastesni už „Vyčio“ brazilus. Norėčiau padėkoti aistruoliams, nes salėje buvo nerealus palaikymas. Mūsų tikslai – patys aukščiausi, todėl barstyti taškų nebeturime teisės. Kitam susitikimui su mums mažai pažįstama VDA komanda ruošimės labai rimtai“, – „Sekundei“ teigė du įvarčius į „Vyčio“ vartus įmušęs A. Šteinas.

Kiti antro turo susitikimų rezultatai: VDA – „Vievio žiedas“ 8:3 (4:2), Gargždų „Pramogos-SC“ – Mažeikių VIP 6:2 (5:2), Jonavos „Vikingai“ – Kauno „Inkaras“ 1:4 (0:1), Vilniaus „Turbotransfers“ – Klaipėdos „Koralas“ 3:5 (3:1).

Šių metų čempionate kol kas pirmauja „Pramogos-SC“ ekipa, surinkusi 6 taškus iš tiek pat galimų. Antrą ir trečią vietas dalijasi „Baltijos“ ir „Koralo“ komandos, turinčios po 4 taškus.

Artimiausias rungtynes Panevėžio „Baltija“ žais šį šeštadienį, lapkričio 18 dieną, namuose su VDA komanda. Susitikimas Rankinio sporto salėje (Durpyno g. 3) prasidės 14 valandą.