Audriaus Krivicko nuotr. Danas Rapšys

Pasaulio čempionate – naujas D. Rapšio rekordas ir atsigavusi R. Meilutytė

Pirmadienį atrankos plaukimuose startavo keturi lietuviai, jų gretose ir Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

Ji 100 metrų krūtine atrankos varžybose startavo labai sėkmingai: 6-ajame atrankos plaukime distanciją Rūta įveikė per 1 min. 05,81 sek., finišavo antra ir pateko į pusfinalį.

Tai – geriausias Rūtos sezono rezultatas. Ją aplenkė tik Julija Jefimova, kuri paskutiniame plaukime buvo greičiausia (1 min. 05, 60 sek.). 5-ajame atrankos plaukime greičiausia buvo 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinė čempionė, amerikietė Lilly King, distanciją įveikusi per 1 min. 05:20 sek. Iš 55 atrankos dalyvių į finalą pateko 16 geriausių. Lietuvei nuo 2013-ųjų priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 1 min. 04,35 sek. Pusfinalis vyks pirmadienį vakare (18.58 val).

Sekmadienį pokštus iš tribūnų laidęs panevėžietis Danas Rapšys pirmadienį Budapešto „Duna“ baseiną išbandė startuodamas 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Pirmus 50 m jis įveikė plaukdamas pasaulio rekordo grafiku, aukštą tempą jis išlaikė 150 m, tačiau likusioje paskutinėje plaukimo dalyje stigo jėgų išlaikyti lyderio poziciją ir finišavo per 1.46,93 min.

Tai naujas Lietuvos rekordas, ankstesnis priklausė taip pat D. Rapšiui (1.47,10 min.). Danas 10-tu rezultatu pateko į pusfinalį, kuris vyks taip pat pirmadienį vakare (19.42 val.).

100 metrų nugara atrankos varžybose pirmadienį Ugnė Mažutaitytė trečiajame atrankos plaukime distanciją įveikė per 1 min. 2, 02 sek. ir finišavo trečia. Šis užfiksuotas laikas – naujas Lietuvos rekordas. Iki šiol jis priklausė pačiai Ugnei (1 min. 2,62 sek.). Visgi tokio laiko patekti į pusfinalio varžybas lietuvei neužteko. Ugnė tarp visų atrankos dalyvių liko 27-a.

Vyrų 100 metrų nugara atrankos varžybose Gytis Stankevičius distanciją įveikė per 55,80 sek. ir antrajame atrankos plaukime buvo pirmas. Visgi tokio rezultato patekti tarp 16-os geriausių plaukikų lietuviui nepakako. Tarp visų 46 atrankos varžybų dalyvių G. Stankevičius liko 25-as.

Antradienį pasaulio čempionate varžysis G. Titenis (50 m krūtine atranka, 10.30 val.), Deividas Margevičius (200 m peteliške atranka, 11.12 val.), abu juos galime išvysti ir vakarinėje programoje vyksiančiuose pusfinaliuose (G. Titenis – 19.11 val.; D. Margevičius – 20.04 val.).

Iš viso Lietuvai šiose pirmenybėse atstovauja devyni plaukikai. Trečiasis panevėžietis planetos pirmenybėse – Simonas Bilis dalyvaus 50 m ir 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyse.