Evelina Tomkevičiūtė (VS-foto.lt nuotr.)

Europos jaunių triatlono čempionate – paguodos finalo medalis

Šeštadienį tarptautinis triatlono festivalis prasidėjo finalinėmis Europos jaunių čempionato varžybomis.

Pirmame paguodos finale varžėsi kvalifikacijoje 31-60 vietas užėmę jaunieji atletai. Paguodos medalį merginų varžybose iškovojo panevėžietė Evelina Tomkevičiūtė. Ji distanciją (250 m plaukimas/ 8,55 km dviračiu/ 2,4 km bėgimas) įveikė per 28:43 min. ir užėmė trečią vietą. Beje, Evelina tapo pirmąja, kuri po pusfinalio varžybų nepapuolė į pagrindinį finalo sąrašą.

Bendroje įskaitoje E. Tomkevičūtė užėmė 33 vietą. B finale ją lenkė lenkė Magdalena Sudak (28:39 min.) ir portugalė Ines Rico (38:37 min.). Tačiau panevėžietės rezultatas nebūtų gėdos padaręs ir pagrindiniame finale: lyginant su finalo dalyvių laikais, mūsiškė būtų užėmusi 20-tą vietą.

Vaikinų B finale 21 vietą užėmė Lukas Prokopavičius, kuris tą pačią distanciją įveikė per 27:21 min. Bendroje įskaitoje panevėžietis liko 51-oje pozicijoje.

Po B finalų prie starto linijos rinkosi pagrindinio starto trisdešimtukas, kovojęs dėl Europos čempionato medalių.

Vaikinų finale Senojo žemyno čempionu tapo britas Danielis Slateris – 24:52 min. Jo tautiečiai pasidalino 2-3 vietas: vicečempionu tapo Matthew Willis (24:58 min.), bronzos medalį iškovojo Samas Hartas (25:02 min.).

Merginų finale triumfavo prancūzė Jessica Fullagar (27:37 min.), antrą vietą užėmė italė Beatričė Mallozzi (27:38), bronzos medalį iškovojo austrė Pia Totsching (27:57).

Sekmadienį Europos jaunių kovas užbaigė mišrių estafečių varžybos. Komandą sudarė 2 vaikinai ir 2 merginos. Lietuvos komandai atstovavo panevėžiečių ketvertas E. Tomkevičiūtė, Unė Narkūnaitė, L. Prokopavičius ir Matas Barzdenys.

Estafetėje tempą diktavo Didžiosios Britanijos ketvertas. Kiekvienas sportininkas turėjo plaukti 250 m, dviračiu važiuoti 5,7 km ir bėgti Senvagėje 1 ratą. Šį nuotolį įveikęs atletas estafetę perduodavo kitam ekipos nariui.

Šiose varžybose tempą diktavo Didžiosios Britanijos jaunieji triatlonininkai, kurie estafetę įveikė per 1.07:10 val., antrą vietą užėmė Portugalijos kvartetas – 1.07:24 val., trečią vietą ir bronzos medalius iškovojo Prancūzijos rinktinė (1.07:40 min.).

Lietuvos komanda estafetės pabaigoje buvo diskvalifikuota, iš viso varžėsi 24 rinktinės.