Vilius Aleliūnas ir Vesta Ambrazaitė. Orienteering.lt nuotr.

Pergalių seriją pratęsęs V. Aleliūnas bei jaunųjų panevėžiečių prizinės vietos

Savaitgalį Lazdijų apylinkėse, Bestraigiškės miške vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas bėgte vidutinėje trasoje.

Techniškai sudėtingose trasose sėkmingai varžybose pasirodė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro orientacininkai.

Ugnė Gabreliūnaitė M-12 grupėje užėmė 2-ąją vietą, tokio paties amžiaus grupėje Gvidas Burbulis liko trečias, Tadas Mackevičius užėmė šeštąją vietą.

Jaunučių grupėje Gytis Dauknys ir Malvina Girinskytė užėmė penktąsias vietas.

Sportininkus treniruoja Algirdas Šalkauskas.

Jaunių grupėje Domantas Balčiūnas (trenerė Vilma Rudzenskaitė) liko šeštas. Jauniams ir jaunučiams tai buvo paskutinės atrankos varžybos į birželio pabaigoje Slovakijoje vyksiantį Europos jaunių ir jaunučių čempionatą.

Su iššūkiais tarp vyrų geriausiai sekėsi susidoroti „Igtisos“ orientacininkui Viliui Aleliūnui. 6,2 km distanciją su 21 kontroliniais punktais iš Panevėžio kilęs sportininkas įveikė per 33 min. 16 sek.

Medalį po ketverių metų pertraukos iškovojo antrą vietą užėmęs „Šilo“ klubo orientacininkas Vytautas Beliūnas. Nuo lyderio jis atsiliko 1 min. 53 sek. Bronzos medalį laimėjo daugkartinis šios distancijos čempionas Jonas Vytautas Gvildys iš Kauno „Medeinos“/SM Gajos (35:30 min.).

Anot varžybų laimėtojo, trasa buvo itin techniškai sudėtinga, tad reikėjo nuolat kontroliuoti bėgimo kryptį besiorientuojant: „Pavyko prabėgti visą trasą praktiškai be klaidų. Antroje trasos dalyje pasivijau Vytautą Beliūną (antros vietos laimėtoją – aut. past.), tai kartu ir bėgome dalį distancijos“, – pasakojo pergalių seriją pratęsęs V. Aleliūnas. Jis gegužės viduryje Panevėžyje tapo šalies sprinto distancijos čempionu.

Daugkartinė Lietuvos čempionė vidutinėje distancijoje Sandra Paužaitė ir toliau tęsė savo laimėjimų seriją. Tarp moterų Alytaus „Dainavos“ atstovė greičiausiai įveikė 5,1 km su 18 kontroliniais punktais distanciją – per 37 min. 22 sek. Sidabro medalį iškovojo nuo lyderės minute atsilikusi „Igtisos“ sportininkė Gabija Ražaitytė. Trečią vietą užėmė Šiaulių „Sako“ orientacininkė Vesta Ambrazaitė (42:08 min.).

Kandidatams į Lietuvos rinktinę tai buvo atrankinės varžybos prieš šio mėnėsio gale Estijoje vyksiančias pasaulio pirmenybes.

Sidabro medalio laimėtoja M-12 grupėje U. Gabreliūnaitė ir 3 vietą užėmęs (V- 12 grupėje) G. Burbulis ir jų treneris Algirdas Šalkauskas.