E. Kniežausko/DELFI nuotr.

Danui Rapšiui – antras auksas ir naujas rekordas

Panevėžietis plaukikas iškovojo jau antrą aukso medalį ir pagerino jam pačiam priklausiusį šalies rekordą.

Sekmadienį Stokholme tęsėsi „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybos. Antrąją varžybų dieną finaluose pasirodė keturi lietuviai. Be Dano Rapšio, auksu pasipuošė ir Giedrius Titenis.

Danas triumfavo 200 metrų laisvuoju stiliumi finale. Panevėžietis distanciją įveikė per 1:47,10 min (atrankoje – per 1:48,75 min.) ir užsikabino antrą aukso medalį.

Plaukikas pagerino ir jam pačiam priklausiusį šalies rekordą. Anksčiau jis buvo 1:47,39 min.

Sidabras atiteko Vokietijos plaukikui Clemensui Rappui (1:47,70), o bronza – danui Andersui Lie (1:47,94).

D. Rapšys iškovojo auksą ir šeštadienį – plaukdamas 200 metrų nugara.

100 metrų krūtine finale startavo net du lietuviai – Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas. G. Titenis distanciją įveikė per 1:00,15 min ir taip pat užsikabino aukso medalį.

Sidabras atiteko švedui Erikui Perssonui (1:00,39), o bronza baltarusiui Iljai Šymanovičiui (1:00,76).

A. Šidlauskas finišavo per 1:01,03 min ir tenkinosi ketvirtąja vieta.

G. Titeniui priklausantis šalies rekordas yra 58,96 sek. Šeštadienį jis iškovojo sidabro medalį plaukdamas 200 metrų krūtine.

Deividas Margevičius sekmadienį pasirodė 100 metrų peteliške finale. Lietuvis distanciją įveikė per 53,75 sek. ir užėmė septintąją vietą.

Nugalėtoju tapo vokietis Philipas Heintzas, finišavęs per 52,12 sek.

Sekmadienio startas nesusiklostė Rūtai Meilutytei, kuri nepateko į trečią iš eilės finalą. 50 metrų krūtine atrankoje lietuvė užėmė 11 vietą bendroje įskaitoje.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.