Rūtos Andre fotografija

Žalias ramybės uostas

Žalias ramybės uostas

Daugiausia skaitytojų simpatijų konkurse „Tendencijos“ pelnęs interjeras – gaivus skandinaviško aiškumo ir prislopintų spalvų gūsis. Tokiuose namuose jauku ir gera būti.

Rūta Jurevičienė apie šį Balsiuose sukurtą interjerą kalba džiaugsmingai, tačiau laimėtas titulas anaiptol nėra pagrindinė to priežastis. Užsakovę – veiklią moterį su dukra – dizainerė pažinojo jau kurį laiką, ir jų bendradarbiavimas buvo nuspręstas dar prieš… įsigyjant sklypą (jį dizainerė netgi padėjo išsirinkti). Rūta pasakoja, kad iš arti stebėjo pamažu kylančio 155 m2 namo sienas ir dalyvavo visose vyksmo grandyse nuo pradžios iki galo – šitaip jai itin gerai pavyko perprasti ir užsakovės charakterį, ir tai, kokį pavidalą būsimas namas turėtų įgyti. Tokį glaudų ir ilgą bendradarbiavimą dizainerė vadina pavyzdiniu.

Rūtos Andre fotografija

Užsakovę Rūta apibūdina kaip žaismingą moterį su polėkiu – jos charakterį šis namas ir turėjo atspindėti. Dizainerei buvo suteikta maksimali kūrybinė laisvė. Tai paskatino nesibaiminti ir siūlyti netradicinius sprendimus, inovatyvias medžiagas. Nors toks pasitikėjimas garantuoja geresnį galutinį rezultatą, bet reikalauja ir kur kas daugiau atsakomybės. Vienintelės gairės, kurias nubrėžė būsimos namo gyventojos, yra tokios: gana lakoniškas, paprastas, detalėmis neperkrautas interjeras. „Užsakovei norėjosi namo, kuriame būtų paprasta gyventi, kuris nereikalautų milžiniškos priežiūros“, – pasakoja Rūta. Atsižvelgdama į namo vietą ir šeimininkės charakterį, ji nusprendė sukurti darnų, prislopintų spalvų interjerą, kuriame netrūktų žaismingų detalių.

Kūrėja nusprendė sukurti darnų prislopintų spalvų interjerą, kuriame netrūktų žaismingų detalių.

Vienas iš skiriamųjų interjero bruožų – žalios spalvos intarpai. Žvilgsnis užkliūva už dekoratyvinių pagalvėlių, kilimo, galiausiai – žolę primenančios originalios laiptų dangos. „Žalia spalva buvo mano pasiūlymas. Sakyčiau, kad tai labai lietuviškas sprendimas – daugelis žmonių išsiilgę žalumos, gamtos“, – savo mintimis dalinasi Rūta.

Rūtos Andre fotografija

Kaip vieną iš retesnių lietuviškų interjerų elementų dizainerė nurodo vonios kambario viduryje įrengtą dušą. Norėta, kad prie lango stovėtų ne jis, o vonia; šitaip galima mėgautis prieš akis atsiverančia žaluma ir gamtos vaizdais. Renkantis medžiagas svarbiausi kriterijai buvo praktiškumas ir ergonomiškumas. Pavyzdžiui, grindims pasirinkta vinilinė danga.

Rūtos Andre fotografija

Baigiant projektuoti, name atsirado ir meno kūrinių. Dizainerė sako: „Užsakovė man pasakė, kad labai mėgsta gyvūnus, ypač šunis – taip namus papuošė paveikslas su šunimis, žaidžiančiais pokerį.“ Daiktams nenorinti tarnauti šeimininkė ilgai ir kantriai kartu su Rūta rinkosi būsimus namus papuošiančias detalės. Rezultatu liko patenkintos abi pusės, o gautą titulą dizainerė vertina kaip patvirtinimą, kad eina teisingu kūrybiniu keliu.

www.hansgrohe.lt
www.casabella.lt
www.tece.lt
www.ruukki.lt
www.jung.lt

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų