Živilė Pinskuvienė. (BNS nuotr.)

Ž.Pinskuvienė išeina, bet tikisi sugrįžti

Ž.Pinskuvienė išeina, bet tikisi sugrįžti

Neparlamentinių „darbiečių“ lyderė Živilė Pinskuvienė per partijos tarybos posėdį antradienį pranešė atsistatydinanti iš Darbo partijos pirmininko posto. Tiesa, ji iškart patikslino, kad šis žingsnis nereiškia pasitraukimo.

Ž.Pinskuvienė pabrėžė, kad tai vienintelė galimybė organizuoti tiesioginius partijos pirmininko rinkimus. O sprendžiant iš retorikos, Širvintų merė ketina pakovoti dėl lyderystės su į partiją sugrįžusiu Viktoru Uspaskichu.

„Linkiu, kad būtų užkirstas kelias niekur nevedančioms intrigoms ir chaosui. O šiandien, nebijodama priimti sau asmeniškai nepalankų politinį sprendimą, teikiu atsistatydinimo iš Darbo partijos pirmininko pareigų pareiškimą“, – partijos išplatintame pranešime sakė kiek daugiau nei pusmetį „darbiečiams“ vadovaujanti Ž.Pinskuvienė.

Ž.Pinskuvienė atsistatydino praėjus savaitei po Darbo partijos įkūrėjo, europarlamentaro V.Uspaskicho sugrįžimo į šią politinę jėgą. Laikinuoju pirmininku paskirtas buvęs kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Ž.Pinskuvienė atsistatydino praėjus savaitei po Darbo partijos įkūrėjo, europarlamentaro V.Uspaskicho sugrįžimo į šią politinę jėgą.

Dar balandį partijai tuomet nepriklausęs V.Uspaskichas ragino „darbiečius“ keisti jos vadovybę. Ž.Pinskuvienė antradienį linkėjo jam „netapti tariamu partijos gelbėtoju, panašiu į peroną atvykstantį ir iš jo išvykstantį traukinį“.

„Tai jis partiją ir jos žmones palieka, ir mes jį palydime, mojuodami nuo ašarų drėgnomis nosinaitėmis, tai jis vėl sugrįžta ir mes jį vėl sutinkame garsiais plojimais. O po kiek laiko viskas kartojasi iš naujo ir vėl viskas tas pats“, – sakė pasilyginti reitingus su V.Uspaskichu pasiryžusi Širvintų merė.

„Esu tvirtos nuomonės, kad partijos lyderis neturi būti kelių intrigantų stumdomas, periodiškai užvažiuojantis gelbėti žmonijos. Lyderis turi būti tas, kuris gali partijos žmonėms pirmiausia užtikrinti stabilumą“, – kalbėjo Ž.Pinskuvienė.

„Esu tvirtos nuomonės, kad partijos lyderis neturi būti kelių intrigantų stumdomas, periodiškai užvažiuojantis gelbėti žmonijos“, – kalbėjo Ž.Pinskuvienė.

Savo ruožtu V.Uspaskichas sakė, kad Darbo partija šiuo metu yra visiškai iškritusi iš politinės arenos.

„Tai, kas dabar vyksta su partija, yra bardakas. Iš politinės arenos ji iškrito visiškai“, – Širvintose kalbėjo V.Uspaskichas. Politikas neatskleidė, ar ketina dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose, bet teigė apie tai pagalvosiantis: „Pažiūrėsime, ar partija dar išliks iki tų pirmininko rinkimų. Labai bloga situacija“.

 

V.Uspaskichas Darbo partiją įkūrė 2003 metų spalį ir iki 2013 metų su nedidele pertrauka buvo jos pirmininkas. Tais metais Vilniaus apygardos teismas jį ir kelis kitus „darbiečius“ pripažino kaltais dėl „juodosios“ buhalterijos. Tuomet politikui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

2015 metų gruodį, Apeliaciniame teismui baigiant nagrinėti šią baudžiamąją bylą, V.Uspaskichas  pranešė pasitraukiantis iš Darbo partijos. Apeliacinis teismas už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą. Tokią pačią bausmę paliko ir Aukščiausiasis Teismas.

Ž.Pinskuvienė Darbo partijai vadovavo nuo praėjusio gruodžio, kai po nesėkmingų Seimo rinkimų atsistatydino tuometis partijos lyderis Valentinas Mazuronis.

Jau paskelbta, kad tiesioginiai partijos pirmininko rinkimai vyks 2018 metų vasario 3–4 dienomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų