(BNS nuotr.)

Vyriausybė apsisprendė dėl  lengvatinių tarifų dydžio

Vyriausybė apsisprendė dėl  lengvatinių tarifų dydžio

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, jog Vyriausybė siūlys, kad ateityje du lengvatiniai pridėtinės vertės mokesčių (PVM) tarifai būtų 5 ir 15 procentų. Tačiau premjeras kol kas nedetalizuoja, kokioms prekėms ir paslaugoms šie tarifai būtų taikomi.

Interviu LRT radijui antradienį ministras pirmininkas sakė, kad PVM lengvata šildymui nebebus 9 procentai: „Greičiausiai bus taip, kad 9 proc. lengvatinis tarifas apskritai išnyks, ir tikėtina, kad pagrindiniai du lengvatiniai tarifai būtų 15 ir 5 procentai“.

Premjeras taip pat būtų linkęs pagrindinį PVM tarifą sumažinti vėl iki 18 proc., tačiau jis pažymėjo, kad dėl to bus diskutuojama kitąmet. Šiuo metu standartinis PVM tarifas yra 21 procentas.

Liepos pradžioje valdantieji „valstiečiai“ sutiko su konservatorių siūlymu grąžinti PVM lengvatą šildymui mainais į konservatorių paramą urėdijų reformai. Pasirašytame susitarime nebuvo įvardytas konkretus PVM tarifas, tačiau konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad jis turi būti 9 procentai.

Finansų ministras Vilius Šapoka liepos pabaigoje teigė, kad 9 proc. PVM lengvata šildymui bus grąžinta laikinai – nuo rudens iki metų pabaigos.

BNS žiniomis, nuo 2018 metų nustačius 5 proc. ir 15 proc. lengvatinius PVM tarifus, šildymui ir viešbučiams būtų taikomas 15 proc. tarifas. Iki birželio PVM šildymui buvo 9 proc., dabar – 21 proc., o viešbučiams galioja 9 proc. PVM. Be to, siūloma dabartinį 9 proc. tarifą knygoms bei keleivių vežimui mažinti iki 5 proc. Šiuo metu 5 proc. PVM tarifas taikomas vaistams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų