Įmonės archyvo nuotr.

Viršų ima novatoriškos plastikinių vamzdynų sistemos

Viršų ima novatoriškos plastikinių vamzdynų sistemos

Statybose dažnai akcentuojama, kad svarbiausia ne atskiri komponentai, o bendra sistema. Bendrovės „Uponor“ techninių sprendimų vadovas Artūras Laukys šią tiesą tik patvirtino: norint kad vandentiekio ar šildymo sistemos būtų patikimos, svarbu naudoti to paties gamintojo vamzdžius bei jų jungtis.

„Uponor“ vartotojams siūlo keletą vamzdynų sprendimų: elastingus PE-Xa (modifikuoto polietileno) vamzdžius su „Uponor Q&E“ jungtimis bei daugiasluoksnius besiūlio aliuminio vamzdžius „Uponor Uni Pipe PLUS“ su naujoviškomis radialinio presavimo jungtimis „Uponor S-Press PLUS“.

„Patikimi gamintojai stengiasi pasiūlyti vartotojams vamzdžius, kurie būtų atsparūs mechaniniam poveikiui, atlaikytų slėgį ir aukštą temperatūrą, būtų universalūs – tiktų ir vandentiekiui, ir šildymo sistemoms, suspaustam orui, montavimui išorėje ir konstrukcijose. Labai svarbu, kad jungtys būtų patikimos, suderintos su vamzdžiais, o atliekant vamzdžių sujungimo darbus montuotojo klaidos tikimybė būtų kuo mažesnė“, – kalbėjo A. Laukys.

Įmonės archyvo nuotr.

Techninių sprendimų vadovo apibūdintus kriterijus „Uponor“ daugiasluoksniai vamzdžiai bei jungtys visiškai atitinka. Naujausias siūlomas „Uponor“ produktas – vamzdis „Uni Pipe PLUS“. Jį sudaro besiūlis aliuminio vamzdis, iš abiejų pusių padengtas polietilenu. Gamybos metu, naudojant unikalią technologiją, aliuminis yra užliejamas ant plastikinio vamzdžio, o ne virinamas. Aliuminio ir plastiko sluoksniai tarpusavyje ypač gerai sulimpa, ženkliai sumažėja rizika, kad jie atsiskirs. Aliuminio sluoksnis vamzdyje yra daug tvirtesnis (80 proc. storesnis), palyginti su įprastais daugiasluoksniais kompozitiniais vamzdžiais, bet išlieka pakankamai lankstus.

„Uponor“ pirmoji pasaulyje panaudojo šią unikalią gamybos technologiją ir rinkai pasiūlė kompozitinį besiūlį daugiasluoksnį vamzdį. Kadangi nelieka virinimo siūlės, nelieka ir silpnų vietų, todėl „Uni Pipe PLUS“ vamzdžiai atsparesni trūkimams mechaninių deformacijų metu, kritinėms sąlygoms.

Įmonės archyvo nuotr.

Vienas didžiausių „Uni Pipe PLUS“ vamzdžių pranašumų – lankstumas, suteikiantis galimybę patogiai ir lengvai montuoti, išgauti iki 40 proc. mažesnį lenkimo spindulį. Lenkiant vamzdį nereikia specialių įrankių, o montuojant prireikia iki 15 proc. mažiau jungčių.

Dar vienas „Uni Pipe PLUS“ išskirtinumas – universalumas. Tas pats vamzdis gali būti naudojamas įvairiems poreikiams: vandentiekiui, grindiniam šildymui bei vėsinimui, radiatoriniam šildymui, suspausto oro sistemoms.

Vamzdžių „Uni Pipe PLUS“ montavimui naudojamos naujoviškos jungtys „Uponor S-Press PLUS“. Jos pasižymi dideliu atsparumu mechaniniams poveikiams, bet kokios kokybės vandeniui, o taip pat – aplinkos cheminiam poveikiui.

Naujosios „Uponor S-Press PLUS“ jungtys ypač saugios, nes užtikrinamas tikslus presavimo įrankio antgalio fiksavimas, naudojamas aiškus spalvinis jungties diametro ir presavimo antgalio žymėjimas. Naudojant šias jungtis nereikia kalibruoti vamzdžio.

Įmonės archyvo nuotr.

Nauja, analogų neturinti „Uponor“ daugiasluoksnių vamzdžių sistema yra ypač patikima ir saugi. Nauja gamybos technologija suteikia sistemai ypatingą atsparumą mechaniniam poveikiui ir deformacijoms. Ypatinga naujų nerūdijančiojo plieno įvorių konstrukcija užtikrina tikslų presavimo įrankio antgalio fiksavimą. Slėgio bandymo metu laisvo pratekėjimo funkcija leidžia lengvai aptikti nepresuotas jungtis.

Taikant patikrintą „Uponor“ presuojamųjų jungčių technologiją, vamzdžiai „Uni Pipe PLUS“ gali būti montuojami lengvai, greitai ir saugiai. Be to, ši sistema yra visiškai suderinama su visomis šiuo metu gaminamomis „Uponor“ sistemomis ir sprendimais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų