Norberto Tukaj fotografija

Vieno iš Vilniaus bunkerių atgimimas – kur kas elegantiškesnė paskirtis

Vieno iš Vilniaus bunkerių atgimimas – kur kas elegantiškesnė paskirtis

Per šimtą metų šie rytinėje Vilniaus dalyje esantys bunkeriai tarnavo kaip amunicijos sandėliai, slėptuvės ir šikšnosparnių buveinė. Vienas jų šiandien turi kur kas elegantiškesnę paskirtį – dizainerės Gabija Pažarskytė ir Karolina Juodeškaitė čia įkūrė netradicinę vyno saugyklą.

Šį vyno rūsį šeimininkas įsigijo kartu su kalne esančiu namu Pavilnių regioniniame parke. „Atsirakinus rūsio vartus tenka paėjėti keliasdešimt metrų siauru, maždaug 90 cm pločio, tuneliu, kol atsiremiame į skliautinius bunkerius. Ten ir dabar skraido šikšnorsparniai. Jie tarsi rūsio dalis“, – kelią į vyno saugyklą piešia G. Pažarskytė.

Vienetinį projektą įgyvendinusi „Dizaino virtuvės“ įkūrėja sako, kad stimpanko stiliaus rūsio interjero pageidavo pats šeimininkas. Tokį užsakymą galima vadinti kūrėjo svajone, tačiau sąlygos rūsyje nebuvo idealios. Drėgnoje patalpoje teko labai gerai suplanuoti vėdinimo sistemas, šildymą, įvesti vandentiekį. „Tai labai sudėtinga, nes darbas vyksta kalne, kur žiemą ilgai laikosi neigiama temperatūra“, – sako G. Pažarskytė.

Norberto Tukaj fotografija

Kaip ir dera, stimpanko stiliaus interjere vyrauja metalas. Patalpą į dvi dalis skiria perforuoto metalo pertvara ir stalas. Už jų – šeimininko vynų kolekcija. Centrinė rūsio ašis – kabanti Balio Tuskulėno sukurta geležinė moters skulptūra. G. Pažarskytė juokiasi, kad užsakovas ją pavadino Gabija interjero dizainerės garbei.

„Standartinių daiktų ar daiktų čia nėra. Smėlio laikrodis, vairalazdės, šviestuvai ir kiti elementai atkeliavo iš užsienio, surinkti iš smulkių pardavėjų. Visa kita buvo gaminama pagal mūsų paruoštus brėžinius“, – apžvelgusi fantastinio interjero įrangą sako G. Pažarskytė.

Norberto Tukaj fotografija

Apvalius bunkerio skliautus pabrėžia metalinės arkos. Rūsio sienos išliko beveik nepakitusios. Pasak pašnekovės, jos tik šiek tiek pašveistos, impregnuotos ir nulakuotos, kad būtų nepavaldžios laikui.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų