(Remio Ščerbausko nuotr.)

VDU bibliotekai bus suteiktas L. Donskio vardas

VDU bibliotekai bus suteiktas L. Donskio vardas

Trečiadienį Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks iškilmingas Senato posėdis, kurio metu bibliotekai bus suteiktas filosofo, šio universiteto profesoriaus Leonido Donskio vardas.

„Profesorius Leonidas Donskis yra neatsiejamas nuo tekstų, knygų, rašymo, skaitymo ir visko, ką įprasmina bibliotekos – žmogiškojo žinių ir supratimo siekio, todėl vienam iškiliausių savo šalies mąstytojų pagerbti ir pasirinkome tokią mūsų šaliai svarbią progą – valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją, kuri kartu yra ir mūsų universiteto gimtadienis“, – VDU pranešime cituojama universiteto prorektorė Ineta Dabašinskienė.

Leonido Donskio biblioteka įsikūrusi spalį duris atvėrusiame VDU mokslo ir studijų centre. Joje sukaupta per 25 tūkst. atvirai prieinamų leidinių, įrengtos 145 darbo vietos, 10 individualių grupinių darbo vietų, taip pat yra poilsio zonos, vietos, pritaikytos neįgaliesiems.
Bibliotekoje kaupiami studijoms ir mokslinei veiklai skirti socialinių ir humanitarinių mokslų leidiniai.

Pernai netikėtai oro uoste miręs L. Donskis per savo mokslinę karjerą dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Vengrijos universitetuose, parašė daugiau kaip 40 knygų ir daugiau nei 500 straipsnių.

Klaipėdoje šiemet turėtų atsirasti L. Donskiui skirta atminimo lenta. Jį įamžinti svarstoma ir Kaune, tačiau dar nėra apsispręsta dėl konkrečios idėjos.

Galerija

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų