„Valstiečiai“ aptarinės G.Palucko pareiškimus dėl koalicijos ateities. (BNS nuotr..)

„Valstiečiams“ rūpesčių kelia ir savas, ir koalicijos partnerių lyderis  

„Valstiečiams“ rūpesčių kelia ir savas, ir koalicijos partnerių lyderis  

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovybė, kelias dienas pabandžiusi nuryti koalicijos partnerių – Lietuvos socialdemokratų partijos – lyderio Gintauto Palucko pareiškimus apie abejotiną koalicijos ateitį, šiandien rinksis aptarti šią situaciją.

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio teigimu, socialdemokratų pozicija „laikyti įtampoje žmones“ nėra „labai atsargi ir nėra labai garbinga“.

„Noriu viešai ir garsiai pasakyti – ir didžioji koalicijos frakcija turi teisę spręsti, kas turi būti koalicijoje. Turbūt išgirdo visi, kam reikėjo“, – Žinių radijui trečiadienio rytą sakė V.Pranckietis.

„Mes spręsime, ar mes tęsime diskusijas šiuo klausimu, ar mes sustojame diskutuoti. Spręsti turėtų ne tie, kas yra prisijungęs, bet, kas juos prijungė, taip pat galėtų pasakyti savo nuomonę apie koaliciją“, – teigė jis.

„Noriu viešai ir garsiai pasakyti – ir didžioji koalicijos frakcija turi teisę spręsti, kas turi būti koalicijoje“, – Žinių radijui sakė V.Pranckietis.

Socialdemokratų prezidiumas praeitą savaitę paragino partijos skyrius iki rugsėjo vidurio apsvarstyti koalicinės sutarties su „valstiečiais“ perspektyvas.

Socdemų lyderis Gintautas Paluckas apie galimą pasitraukimą iš koalicijos užsiminė, kai „valstiečiai“ pasirašė susitarimą su opoziciniais Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais dėl konservatorių paramos urėdijų reformai mainais į mokesčio lengvatą centriniam šildymui.

„Valstiečių“ frakcija Seime turi 56 atstovus, socialdemokratų gretose dirba 19 parlamentarų.

V.Pranckiečio teigimu, „valstiečių“ vadovybė trečiadienį taip pat aptars, kaip reaguoti į viešoje erdvėje kilusias diskusijas dėl partijos vadovo Ramūno Karbauskio ir buvusios parlamentarės Gretos Kildišienės susitikimo su viešųjų ryšių ekspertais. Susitikimas surengtas netrukus po to, kai buvo išleista G.Kildišienės knyga.

„Šiandien ir dėl šio klausimo matomai kalbėsimės su partijos ir frakcijos aktyvu, kad turime atsakyti į klausimus, kiek mums tai turi įtakos. Net neabejoju, kad šis klausimas yra praeities klausimas –  tik kaip į jį reikia viešumoje atsakyti normaliai ir pabaigti diskusiją“, –  sakė Seimo pirmininkas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų