(Pixabay nuotr.)

Vakarų Europoje protestuota prieš belgų atomines elektrines

Vakarų Europoje protestuota prieš belgų atomines elektrines

Sekmadienį maždaug 50 tūkst. belgų, olandų ir vokiečių protesto akcijoje reikalavo uždaryti 2-ąjį Tianžo atominės elektrinės reaktorių ir 3-iąjį Dulio atominės elektrinės reaktorių, pranešė belgų žiniasklaida.

Pasak organizatorių, protesto dalyviai suformavo žmonių grandinę, kuri driekėsi maždaug 90 km ir kirto valstybines sienas.

Oficialių duomenų apie akcijos dalyvių skaičių kol kas nebuvo.

Pranešimuose sakoma, kad žmonių grandinė turėjo sujungti Belgijoje netoli Lježo esančią Tianžo elektrinę, Vokietijos Acheno miestą ir Mastrichtą Nyderlanduose.

Belgijos kaimynės Vokietija, Liuksemburgas ir Nyderlandai, nusprendusios su laiku atsisakyti atominės energetikos, nuolat reiškia nerimą dėl minimų dviejų elektrinių būklės ir amžiaus. Dulo atominė elektrinė yra netoli Antverpeno Flandrijoje.

Protesto organizatoriai reikalavo „nedelsiant sustabdyti“ nusidėvėjusius 2-ąjį Tianžo reaktorių ir 3-iąjį Dulio reaktorių. Šie reaktoriai 2012-aisiais buvo išjungti dėl aptiktų tūkstančių mikroįtrūkimų jų korpusuose, bet 2015 metų pabaigoje jie vėl buvo paleisti.

Belgų pareigūnai po virtinės tyrimų ir konsultacijų su tarptautiniais ekspertais leido vėl paleisti reaktorius.

Tai kelia nerimą visuomenei Belgijoje ir jos kaimynėse. Be to, akcijos dalyviai protestavo prieš dabartinės vyriausybės sprendimą 10 metų pratęsti kitų pasenusių reaktorių eksploatavimo laiką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų