15min.lt nuotr.

V. Šapoka: PVM lengvatos viešbučiams naikinimas neturėtų gąsdinti

V. Šapoka: PVM lengvatos viešbučiams naikinimas neturėtų gąsdinti

Finansų ministerija svarsto galimybę panaikinti PVM lengvatą viešbučiams. Tokios permainos, finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, jų veiklai neturėtų pakenkti. Vis dėlto sprendimas bus priimtas tik išklausius viešbučių atstovų nuomonę, kurios laukiama iki liepos pradžios.

„Tiek viešbučių atstovams, tiek visoms visuomenės grupėms, pristatydami mokesčių ir socialinių įmokų pasiūlymus, kvietėme aktyviai įsijungti į tą diskusiją. Visus argumentus, pasiūlymus ir patobulinimus pateikti iki liepos 1 dienos. Su viešbučių asociacija tai pat sutarėme, kad iki liepos 1 dienos tie papildomi argumentai bus pateikti ir išanalizavę tuos argumentus galėsime kalbėti apie galutinius sprendimus“, – po susitikimo su Viešbučių ir restoranų asociacijos atstovais penktadienį žurnalistams sakė V.Šapoka.

Jo teigimu, PVM lengvatos viešbučių veiklai panaikinimas nedarytų įtakos turistų srautams ar paslaugų kainoms.

„Viešbučių atveju analizė parodė, kad turistų srautui į Lietuvą įtakos neturi turėjimas ar neturėjimas šitos PVM paskatos bei ji neturėjo įtakos kainoms“, – tvirtino V.Šapoka.

Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė BNS teigė, jog PVM lengvatos panaikinimas viešbučiams lemtų jų konkurencingumo sumažėjimą regione.

„Viešbučių atveju analizė parodė, kad turistų srautui į Lietuvą įtakos neturi turėjimas ar neturėjimas šitos PVM paskatos bei ji neturėjo įtakos kainoms“, – tvirtino V.Šapoka.

„Išsiaiškinome, ko ministras nori. Ministras orientuojasi labiau į kainą, kad keičiantis PVM, ji nekito, o mes matome visai kitus prioritetus. Kai buvo sumažintas PVM, tai mes kalbėjome apie grįžimą į konkurencinę rinką. Mums labai svarbu, ką turi kaimyninės šalys, kad galėtume lygiaverčiai konkuruoti“, – teigė E.Šiškauskienė.

Jos teigimu, PVM lengvata viešbučiams neturėtų būti traktuojama kaip lengvata, o kaip eksportinis PVM tarifas, nes didžiąją dalį pajamų viešbučiai gauna iš užsienio turistų. Vokietija ir Lenkija taiko 7 proc. PVM tarifą savo viešbučiams, Estija – 9 proc., o Latvija – 12 procentų.

E.Šiškauskienė pridūrė, kad PVM padidinimas viešbučiams sustabdytų rinkos plėtrą Lietuvoje.

Birželio pradžioje oficialiai pristatytame mokesčių pertvarkos plane Vyriausybė siūlo atsisakyti lengvatinio 9 proc. PVM viešbučiams. Asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė tuomet teigė, jog tai gali stabdyti tarptautinių tinklų investicijas, o viešbučiai gali tapti nekonkurencingi.

Viešbučiams 2002-2008 metais buvo taikytas 5 proc. PVM, o 2011 metais vieneriems metams jis padidintas iki 9 procentų. 2012 metų pradžioje lengvata buvo panaikinta, o nuo 2015 metų pradžios vėl sugrąžintas 9 proc. tarifas galioja iki šiol.

Įprastas PVM tarifas yra 21 procentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų