(BNS nuotr.)

V. Landsbergis: Lietuva patiria branduolinį šantažą

V. Landsbergis: Lietuva patiria branduolinį šantažą

Minint Valstybės atkūrimo dieną pirmasis faktinis nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis išreiškė susirūpinimą dėl šalia Lietuvos sienos Baltarusijos vykdomų Astravo atominės elektrinės statybų.

Ketvirtadienio popietę prie Signatarų namų Vilniuje sakydamas kalbą V. Landsbergis teigė, kad Lietuva šiuo metu patiria branduolinį šantažą.

„Už keliasdešimties kilometrų, čia pat už Vilniaus vartų stato branduolinę, psichologinę pragaro mašimą. Kabina Lietuvai giljotiną (…) Esame fronto linijoje, už mūsų Europa, prieš mus – trilypė branduolinė Maskvos agresija, ji pirmiausiai skirta palaužti mūsų dvasią“,– iš Signatarų namų balkono kalbėjo V.Landsbergis.

Pasak jo, reikia kreiptis ir į Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

„Aleksandrai, Lietuvos pražūtis tavęs neišgelbės, tau parengta kilpa jau siūbuoja nuo Kremliaus kurantų. Neilgo laiko klausimas. Tai ginkimės kartu, pirmiausiai atsisakyk pražūtingos vietos „Rosatomo“ statybai Astrave prie Vilniaus. Yra kitų vietų (…) O šeimininkui pasakyk – mes išgirdome brolių balsą ir jų neišduosime, nes caro pyktis tai tik smulkmena prieš dievo pyktį“,– tvirtino V. Landsbergis.

(BNS nuotr.)

Kreipdamasis į susirinkusius jis ragino suvienyti jėgas kovoje prieš branduolinės jėgainės statybą.

„Pakilkime dar sykį į Baltijos kelia, nuo Pakūtuvėnų iki Astravo (…) Jei pajudėtų išties milijoninis Baltijos kelias iš Vilniaus į Astravą, tą pasaulis pamatytų. Sakytų, pasiuto lietuviai kaip anąsyk, reikia ką nors daryti. Tai tegul šūkis, mūsų šūkis „Darom“ būna tikras ir nuolatinis. Laiko nebėra“,– sakė V.Landsbergis.

Prieš 99 metus – 1918 metų vasario 16 dieną – Lietuvos Taryba Vilniuje paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų