(Reuters nuotr.)

Uždaroma seniausia Prancūzijoje atominė elektrinė

Uždaroma seniausia Prancūzijoje atominė elektrinė

Prancūzijos vyriausybė sekmadienį paskelbė įsaką dėl seniausios šalyje atominės elektrinės uždarymo, įvykdant prezidento Francois Hollande’o dar rinkimų kampanijos metu duotą pažadą, nors jo prezidentavimas jau eina į pabaigą.

Oficialiame valdžios leidinyje paskelbtame nutarime išdėstomos Rytų Prancūzijoje, pasienyje su Pietvakarių Vokietija, esančios Fesenheimo atominės elektrinės uždarymo sąlygos. Dokumente nurodoma, kad ši jėgainė nustos veikti tuomet, kai pradės veikti Normandijos pakrantėje esančioje Flamanvilio atominėje elektrinėje statomas naujas reaktorius.

Prancūzijos atominių jėgainių operatorė EDF praėjusį mėnesį pranešė, kad naujasis reaktorius, kurio statybos susidūrė su daugybe problemų, turėtų pradėti veikti 2019 metais.

Sprendimas uždaryti nuo 1977 metų veikiančią dviejų reaktorių Fesenheimo elektrinę yra dalis plano mažinti Prancūzijos priklausomybę nuo atominės energijos. Šalis siekia atominės energijos procentinę dalį bendrame energijos gamybos krepšelyje sumažinti nuo 75 iki 50 proc. ir skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

Aplinkosaugininkai Prancūzijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje ne vienerius metus siekė Fesenheimo elektrinės uždarymo. Ši jėgainė skatino ir trintį su Vokietiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų