Pixabay nuotr.

Ukrainos piliečiams – bevizis režimas

Ukrainos piliečiams – bevizis režimas

Nuo šiandien įsigaliojo bevizis ES režimas Ukrainai. Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis sako, kad tai įrodo, jog šalies piliečiai yra laukiami Europoje, jie grįžta į savo tėvynę.

Tai jis pabrėžė Vilniaus oro uoste leidžiantis iš Kijevo atskridusiam lėktuvui su 180 ukrainiečių, kurie pirmąkart turi teisę keliauti Lietuvoje ir Europoje be vizų.

„Tai yra logiškas įrodymas, kad Ukraina yra Europos šalis, kad ukrainiečiai yra sena tauta, kuri grįžta namo (…), čia yra Europa ir Ukraina yra Europa – visada buvo ir visada bus. Tai taip pat yra įrodymas, kad ukrainiečiai ne tik kovoja už bendras vertybes, bet atsigabena jas į planetos vietas, kur yra gerbiamas žmonių orumas. Tai yra aiškus signalas, kad Ukraina yra laukiama Europoje“, – žurnalistams sakė Ukrainos ambasadorius, sekmadienį oro uoste laukiant lėktuvo.

Ukrainos tarptautinės oro linijos Šengeno erdvės atvėrimo proga parengė du specialius reisus – į Briuselį ir į Vilnių. Lėktuvas Vilniuje nusileido prieš 13 valandą.

„Atsakymas paprastas: nes tai yra mūsų tėvynė. Draugų, brolių tėvynė. Aš nuolat sakau, kad mes neturime strateginės partnerystės, mes turime strateginę brolystę. Mūsų ir jūsų prezidentai prieš kelias dienas Ukrainoje, Charkove tą pabrėžė: mes einame kartu tolyn nešdami šias vertybes toliau, vertybes, už kurias kovojome ir kurias kartu saugojome daugybę šimtmečių“, – pridūrė diplomatas, paklaustas, kodėl pirmiesiems skrydžiams pasirinkti būtent šie du miestai.

„Aš visada pabrėžiu, kad ukrainiečiai jau žino, ką reiškia „ačiū“, ką reiškia „ačiū, Lietuva“, ką reiškia „kartu iki pergalės“. Tai labai svarbu visiems mus, tikiuosi, kad tai svarbu ne tik mums, bet ir jums“, – lietuviškai ištardamas šias frazes pridūrė ambasadorius.

Ukrainiečius taip pat pasitikęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius sako, kad bevizio režimo įsigaliojimas bus juntamas tiesiogiai.

„Jie daug daro kelyje reformų, bet tai skausmingas ir ilgas procesas, pavyzdžiui, kova su korupcija: tu kovoji šiandien, o rezultatai pradeda jaustis po metų, dviejų ar po dar ilgiau. Čia yra tas žingsnis, kai žmonės jaučia iškart“,  – žurnalistams sakė ambasadorius.

Iki šiol Lietuva per metus išduodavo beveik 100 tūkst. vizų ukrainiečiams, kurios leidžia keliauti ES – panaikinus vizas, ambasadorius neabejojo, kad atvykstančių ukrainiečių skaičius gerokai išaugs.

„Manau, kad dabar daugybė žmonių vyksta į Lietuvą kaip į tikslą, lygiai taip pat ir lietuviai: savo pažįstamų tarpe girdžiu suintensyvėjusį vykimą į Ukrainą vienai, dviem dienoms“, – sakė jis.

Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Arnoldas Pranckevičius sako, kad vieno pirmųjų lėktuvų atsivėrus Europai nusileidimas Vilniuje yra simbolis, patvirtinantis, kad Lietuvos sostinė buvo ta, kuri aktyviausiai kovojo už Ukrainos eurointegracijos tikslus. Jis sako, kad ukrainičių nuotaikos tikrai netemdys apniukęs Vilniaus oras.

Tai yra aiškus signalas, kad Ukraina yra laukiama Europoje.

„Manau, kad nepaisant oro, Lietuva yra labai graži ir Europa bet kuriuo oru labai graži. Šiandien matome, kad nepaisant nekokio politinio, geopolitinio pasaulinio oro, Europa mobilizuojasi, stiprėja, tampa vis budresnė ir vis vieningesnė iššūkių akivaizdoje“, – sakė A.Pranckevičius.

Bevizis  režimas suteikia teisę ukrainiečiams  iki 90 dienų keliauti į visas ES šalis, išskyrus Airiją ir Britaniją, taip pat į Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją. Jis galioja biometrinius pasus turintiems   Ukrainos piliečiams, įskaitant gyvenančius Rusijos aneksuotame Kryme ir Rusijos remiamų separatistų užimtuose rytų   Ukrainos  regionuose.

Kai kurie diplomatai viliasi, kad naujoji tvarka paskatins glaudesnius užimtų teritorijų ryšius su likusia Ukraina. Kiti mano, kad niekas iš esmės nesikeis, nes vietiniams turėti du ar tris pasus jau seniai yra kasdienybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų