(AP nuotr.)

TVF: Graikijai reikia gilesnių reformų, nei dabar planuojama

TVF: Graikijai reikia gilesnių reformų, nei dabar planuojama

Graikijai reikia rimtesnių ekonominių reformų, nei šiuo metu yra planuojama, net ir tuo atveju, jei Atėnams pavyks sumažinti skolų Europos kreditoriams naštą, mano Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

Šalyje vykdomos „biudžeto ir struktūrinės reformos, pensijų ir mokesčių sistemos, yra tik pirminis įnašas“, Vašingtone neseniai vykusio TVF ir Pasaulio banko pavasarinio susitikimo metu sakė TVF Europos padalinio, atsakingo už Graikiją, vadovas Poulis Mathiasas Thomsenas.

Tam, kad nedarbo lygis ir pajamos grįžtų į prieškrizinį lygį, Graikijai reikia „gilių struktūrinių reformų, kurių dauguma dar net nesvarstomos“, pažymėjo jis. „Tai ilgalaikis projektas“, – pridūrė TVF atstovas.

Krizė Graikijoje tęsiasi jau septynerius metus, ir TVF ragina Europos kreditorius suteikti šaliai bent kokią nors viltį, kad skolų našta bus sumažinta. Graikija jau išgyveno seriją krizių ir valdžios pasikeitimą pastaraisiais metais, ir analitikai mano, kad šaliai gresia nauja krizė, nes artimiausiais mėnesiais šaliai teks grąžinti dalį skolų, ko negalės padaryti be kreditorių paramos, o šie kelia griežtų reikalavimų, rašo „The Wall Street Journal“.

Europos kreditoriai siekia, kad Graikija įgyvendintų papildom reformų ir žada sumažinti jos skolų naštą, jeigu bus įvykdytos visos sąlygos. Tačiau Atėnai to iki šiol nepadarė, todėl derybos dėl skolų naštos sumažinimo atidedamos.

Kai kurie Europos politikai mėgina „pritempti už ausų“ duomenis, kas parodytų, jog Graikijai esą nereikia skolų naštos mažinimo, nes šalis gali ir be to gauti biudžeto perteklių ilgalaikėje perspektyvoje.

Tačiau TVF mano, kad tokios prognozės nevertos pasitikėjimo.

Šiuo metu Graikijos valstybės skola yra 326 mlrd. eurų, arba 180 proc. BVP. 226 mlrd. eurų yra skolinga Europos kreditoriams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų