(Reuters nuotr.)

Trumpas parašu patvirtino naujas sankcijas Rusijai, Šiaurės Korėjai ir Iranui

Trumpas parašu patvirtino naujas sankcijas Rusijai, Šiaurės Korėjai ir Iranui

Antradienį viceprezidentas Mike’as Pence’as paskelbė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė anksčiau Kongreso priimtą teisės aktą. Jis numato naujas sankcijas Rusijai, Šiaurės Korėjai ir Iranui.

„Prezidentas Trumpas pasirašė dokumentą dėl sankcijų Rusijai įvedimo. Norėtume, kad jos būtų atšauktos, bet tai įmanoma tik Rusijai įvykdžius prisiimtus įsipareigojimus“, – Tbilisyje viešintis M.Pence’as sakė žurnalistams.

„Deja, pastarieji Rusijos diplomatiniai žingsniai byloja, kad padėtis priešinga“, – pridūrė jis.

JAV Kongresui praeitą savaitę pritarus naujoms sankcijoms Kremliaus atžvilgiu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį pareiškė, kad 775 amerikiečiai, dirbantys Jungtinių Valstijų diplomatinėse atstovybėse šioje šalyje, turės grįžti namo. Taip pat perspėjo, kad Maskvos ir Vašingtono ryšiai ilgam pablogės.

Pasak M.Pence’o, naujasis teisės aktas leis D.Trumpui ir JAV Valstybės departamentui vykdyti lankstesnę politiką Rusijos atžvilgiu.

Kongreso ir prezidento priimtas įstatymo projektas dėl sankcijų Rusijai reiškia, kad mūsų pozicija vieninga.

„Kongreso ir prezidento priimtas įstatymo projektas dėl sankcijų Rusijai reiškia, kad mūsų pozicija vieninga. Prezidentas Trumpas (praeitą mėnesį) Varšuvoje pareiškė, kad Rusija toliau palaiko teroristines valstybes – Iraną ir Šiaurės Korėją“, – sakė viceprezidentas.

Jis pabrėžė, kad reaguodamos į Rusijos veiksmus Jungtinės Valstijos kliaujasi savo vertybėmis.

„Esu tikras, kad sugebėsime pasiekti geresnių santykių ir geresnės ateities, grindžiamos taika“, – teigė M.Pence’as.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • puiki zinia

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų