(Reuters photo)

D.Trumpas laiko Rusiją problema, sako JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose

D.Trumpas laiko Rusiją problema, sako JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas laiko Rusiją problema, pareiškė Vašingtono ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley.

Kylanti naujosios JAV administracijos žvaigždė tai sakė auditorijai Niujorke, nevengusiai demonstruoti savo priešiškumo diplomatės atžvilgiu.

„Nesuskaičiuojamą daugybę kartų kaliau Rusijai į galvą, kad jei jie padarys kažką blogo, mes juos už tai sukritikuosime“, – sakė ambasadorė aštuntojoje kasmetinėje konferencijoje „Moterys pasaulyje“.

„Tai, ką jie padarė su Krymu ir Ukraina… ir kaip jie dangsto (Sirijos prezidentą Basharą al) Assadą – matydami tokius dalykus neketiname tiesiog užmerkti akis“, – sakė N.Haley.

„Kalbėjausi su prezidentu – jis tikrai laiko Rusiją problema“, – pridūrė ambasadorė.

„Kalbėjausi su prezidentu – jis tikrai laiko Rusiją problema“, – pridūrė ambasadorė.

Respublikonų prezidentas nuolat sulaukia kritikos iš politinių oponentų už tai, kad vengia užimti griežtesnę poziciją Rusijos atžvilgiu. Tuo tarpu JAV teisėsaugos agentūros ir Kongresas atlieka tyrimus dėl numanomų D.Trumpo rinkimų kampanijos patarėjų ryšių su Kremliumi.

„Visi nori išgirsti jo (D.Trumpo) žodžius, bet pasižiūrėkite į jo veiksmus“, – sakė N.Haley ir pridūrė, kad Rusija pasisako prieš JAV kariuomenės stiprinimą ir JAV energetinę ekspansiją.

„Prezidentas daro abu šiuos dalykus“, – sakė ambasadorė konferencijos, kuri pirmą kartą buvo surengta žurnalistės Tinos Brown iniciatyva, atidarymo vakarą.

Konferencija vyksta Niujorke, kurio rinkėjai tradiciškai palaiko demokratus, o daugelis gyventojų jaučia antipatiją D.Trumpui, todėl nieko keista, kad auditorija ne itin šiltai sutiko N.Haley, o kai kurie jos pasisakymai buvo palydėti pašaipių komentarų.

Tarp Jungtinių Valstijų ir Rusijos vėl smarkiai išaugo įtampa, kai antradienį paryčiais Sirijos sukilėlių kontroliuojamame šiauriniame Chan Šeichūno mieste buvo surengta siaubinga cheminė ataka, nusinešusi mažiausiai 86 žmonių gyvybes.

D.Trumpas atėjo į prezidento postą žadėdamas pagerinti santykius Rusijos vadovu Vladimiru Putrinu. Tačiau trečiadienį JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas paragino Maskvą iš naujo spręsti dėl savo paramos B.al Assadui.

N.Haley, buvusi Pietų Karolinos gubernatorė respublikonė, pernai per pirminius partijos kandidato į prezidentus rinkimus palaikiusi D.Trumpo varžovą Marco Rubio, sakė, kad „daug“ bendrauja su prezidentu.

„Kalbėjausi su juo šįryt“, – sakė ambasadorė ir pridūrė, kad kartą ir dukart per savaitę lankosi Vašingtone, kur dalyvauja prezidento Nacionalinio saugumo tarybos susitikimuose, taip pat teikia informaciją JAV senatoriams.

N.Halley pokalbis su forumo moderatore truko kiek daugiau nei 20 minučių ir buvo keliskart pertrauktas nepritarimo šūksmų. Tuo tarpu ambasadorės žodžiai apie paramą karo veteranams ir kariškių šeimoms buvo palydėti plojimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų